Wpis z mikrobloga

24.02.2022 Federacja Rosyjska rozpoczyna pełnoskalową inwazję w Ukrainie określając ją jakże eufemistycznie "specjalna operacja" która ma potrwać nie dłużej niż trzy dni. Cel jest prosty: wziąć Kijów i wsadzić tam swojego przygotowanego watażkę podobnie jak w przypadku Afganistanu. Ale Ukraina walczy i nie poddaje się a prezydent jest tut. Przez kilka pierwszych dni panuje kompletny chaos informacyjny a wszystkie portale informacyjne krzyczą do nas nagłówkami "Kijów w okrążeniu", "Rosjanie pod Kijowem". Cały świat wstrzymał oddech. W tych dniach pojawiają się wszelakiej maści nagrania czy to z kamer przemysłowych czy od cywili którzy nagrywają rosyjskie kolumny.

Przeglądając materiały które pobrałem w tamtym czasie, dwa lata temu natrafiłem na najbardziej abstrakcyjny widok. Opancerzony pojazd BWP ale bez uzbrojenia w postaci armaty mija się z drugim pojazdem - lekko opancerzonym kołowcem piechoty z zamontowanym prawdopodobnie 12.7mm na dachu. Ten strzela do niego jednakże nie jest nic wstanie zrobić mocniej opancerzonemu. Mijają się jak gdyby nic. Śmiertelni wrogowie, rozjeżdżają się w swoje strony. Obaj przestraszeni, obaj bezsilni

#ukraina #rosja #wojna
ElManiure - 24.02.2022 Federacja Rosyjska rozpoczyna pełnoskalową inwazję w Ukrainie ...
  • 7
@ElManiure: To nagranie z Obolonu (płn dzielnica Kijowa) z ranka 26 lutego. Jedna z do dzisiaj niewyjaśnionych sytuacji. Sytuacja jest "abstrakcyjna" jak napisałeś ponieważ oba te pojazdy są ukraińskie (Jeden to Kozak-2 drugi to 9K35 Strieła-10) . Natomiast według relacji ówczesnych ukr w tym samobieżnym zestawie plot siedzieli podobno wtedy rosyjscy przebierańcy/dywersanci. Czy tak faktycznie było, czy doszło do jakiego nieporozumienia pojęcia nie mam.
bardziej absurdalnie wygląda to, że ci się #!$%@?ą, a ludzie jakby nic jadą do pracy i na zakupy....


@wolviex: za dużo filmików z Izraela się naoglądali gdzie ludzie potrafią sobie chodzić na wyjebce na spacerki podczas ataku rakietowego
@ElManiure: @Thorkill To jest chyba ta sama Strieła-10, która wcześniej straciła kontrolę na zakręcie i przejechała po cywilnym samochodzie w innej części Kijowa. W tej samej akcji zaraz przed nią jechała ciężarówka Ural z działkiem przeciwlotniczym i rosyjskimi dywersantami w ukraińskich mundurach, którzy zostali rozstrzelani przez ukraińskie wojsko na parkingu przed blokiem i z tego też jest pamiętne nagranie. Czyli ta Strieła-10 była po prostu ruską dywersją, która kompletnie nie wypaliła
NaWykopWchodzeIronicznie - @ElManiure: @Thorkill To jest chyba ta sama Strieła-10, kt...
To jest chyba ta sama Strieła-10, która wcześniej straciła kontrolę na zakręcie i przejechała po cywilnym samochodzie w innej części Kijowa. W tej samej akcji zaraz przed nią jechała ciężarówka Ural


@NaWykopWchodzeIronicznie: Zgadza się, to właśnie ta akcja. Pamiętam że był też niej dłuższy film jak zabijają tych z ciężarówki. No i taka była narracja wtedy że to dywersanci. Ale 100 proc. potwierdzenia tej historii nie ma. Natomiast ja nie twierdze