Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam prostego NAS. Z moich wymagań to: dwie zatoki, mały i ładny. Kompletnie się na tym nie znam więc nie wiem czy wybrać #synology czy #qnap. Będę wykorzystywać do okazjonalnego zgrywania zdjęć z telefonu oraz głównie do przesyłania muzyki zgromadzonej na dysku na odtwarzacz Yamahy,no czasami chciałbym obejrzeć jakiś film z niego na tv 4k.
W necie znalazłem jakieś sprzęty od Synology do 500 zł ale wszystkie maja strasznie słabe parametry (procersor 1Ghz, 512 MB ram). Bać się tego czy to nie ma znaczenia przy moim użytkowaniu?

#informatyka #smarthome
  • 4
  • Odpowiedz
W necie znalazłem jakieś sprzęty od Synology do 500 zł ale wszystkie maja strasznie słabe parametry (procersor 1Ghz, 512 MB ram). Bać się tego czy to nie ma znaczenia przy moim użytkowaniu?


Ma znaczenie, bedziesz sie niepotrzebnie #!$%@? jak to wszystko zamula i tak to sie skonczy.
Za 500zl to ty mozesz sobie kupic uzywany terminal i wsadzic do niego dyski.
https://allegro.pl/oferta/mini-lenovo-m710q-tiny-iv-gen-16gb-256gb-nvme-w10-13779978775
O ile umiesz to zrobic.
  • Odpowiedz
@Pawliko: siemka, ile taki terminal ciągnie prądu? Na aukcji nic nie ma. Tam wystarczy potem zainastloawać jakiś system NAS i skonfigurować?
  • Odpowiedz
@Ka4az w idlu ok 10W
Generalnie tak jak mówisz, można na tym zainstalować np truenasa i będziesz miał NASA. Z tym że to nie jest takie proste jak w przypadku gotowych nasow (qnap czy Synology) Trzeba się trochę rozumieć na tym, generalnie jak masz jakieś podstawy to z tutorialami na YouTube dasz sobie radę.
  • Odpowiedz