Wpis z mikrobloga

Mireczki, jadę w delegację do #lublin. Będę pracować w okolicy centrum - Bernardyńska/Królewska. Szukam darmowego parkingu na godziny szczytu 7-17.
Nienawidzę zostawiać auta w miejscach, gdzie jest opłata za parkowanie (nieraz spotkałam się z oszustwem ze strony operatorów). Z góry dzięx ;) #parkowanie #parking - taguję również i tak
  • 22
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41 na miejskich nie będzie wtopy, cennik i godziny są jasne.
Tylko trzeba uważać czy rzeczywiście jest miejski a nie prywatny. Np. pod katedrą jest prywatny płatny 24/7.
Miejskie są wzdłuż Świętoduskiej i Lubartowskiej (ale nie pomiędzy - tam prywatny), Bernardyskiej, Narutowicza, Podwale.
Darmowego tam nie znajdziesz raczej, a kontrole dość częste.
  • Odpowiedz
@bb89: Niektórzy chcieliby parkować w centrum pod samymi drzwiami za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczerze chyba lepiej by wyszedł na tym wsiadając w autobus, ale niektórzy uważają to za plebejskie.
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41: Jaśnie Panie, powiedz kiedy będziesz w Lublinie a czerwony dywan w tym plebejskim mieście rozwiniemy. Już gadałem z Krzyśkiem co siedzi w Ratuszu i mówił, że spokojnie możesz zostawić za darmo samochód gdzie tylko chcesz a on załatwi, że nawet przypilnują by żaden nędzny chuligan nawet się nie zbliżył do tego zacnego krążownika szos.
Jak podasz datę również miasto przygotuje dla Ciebie darmowy catering, byś głodny nie chodził i darmowe
  • Odpowiedz
  • 0
@PrinceAnon: mieszkam u znajomej na osiedlu z otwartym parkingiem bez parkometrów durnych
@TheDarkSideOfTheMoon w każdej strefie są jakieś klepiska/nieużytkowane przez nikogo grunty, gdzie ludzie zostawiają auta na cały dzień, z choinki sie urwales czy co?
@LubieSzaszylkiZLublina kolejny naiwny, nieprawda. Znam sytuacje, gdzie właśnie na miejskich kontrolerzy oszukiwali z godziną i wlepiali mandaty prawidłowo wykupionym biletom, a później bujanie się po sądach. Yhy. Nigdy więcej, szczególnie właśnie miejskich parkingów.
@bb89 wiesz co,
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41: Niezła odklejka. "Mi się miejsce parkingowe pod samym ratuszem na deptaku należy!" ¯\(ツ)/¯
@crowfire: jak widać nie myliłeś się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Normalniej to właśnie tak wygląda - potrzebujesz załatwić coś w centrum to wsiadasz w komunikację miejską i po problemie. A jak masz zawyżone poczucie swojego "ego" lub MUSISZ pojechać autem to bulisz za parking lub szukasz miejsca przez pół godziny ( ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@MgrMarecki: Odklejka? Szczerze myślałam, że będę miała tu poparcie. Przede wszystkim w latach 90 było dużo mniej aut, a miejsca do parkowania było 5x tyle co dziś. Co może pójść nie tak przez to, że ludzie się godzą na nowe słupki, trawniki, znaki zakazu i kolejne parkometry?
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41 tak, odklejka. Strefy parkingowe powstają właśnie przez takich kierowców, którzy uważają, że przejście 50 metrów jest dla nich obrazą i ujmą na honorze. Którzy zaparkowaliby na wszystkich wjazdach, pod drzwiami, na schodach, aby nie musieć iść 5 minut po mieście.
Coraz wyższe ceny tych stref mają odstraszać, a nie zarabiać, bo miasta nie dają rady z wszędzie zaparkowanymi samochodami.
A nadal się jak widać trafia cwaniak co chciałby parkować na chodnikach
  • Odpowiedz
  • 0
@crowfire: jakoś nie widzę, żeby te strefy odstraszały. Widzę tylko, że powodują większą patologię bo ludzie SĄ ZMUSZENI parkować na trawnikach, klepiskach, chodnikach. Widzę, że @crowfire należysz do jakiegoś lobby antysamochodowego. Silne macie wsparcie widzę tu na wykopie.
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41 patrząc na Twoje komentarze to mam wrażenie że masz wymówkę na wszystko, 15 min spaceru? źle. Złodzieje każą parkować na trawnikach bo muszę? źle. Miasto dba o to żeby ludzie nie porzucali aut w centrum żeby inni co potrzebują mieli gdzie zaparkować? Najgorzej!!!
niezły trolling
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41 jako kierowca samochodu mogę raczej należeć do lobby samochodowego,... Ale czekaj... Jako posiadacz mózgu jednak potrafię myśleć. I jestem wstanie zauważyć że niektórzy zapomnieli jak z tego narządu się korzysta. Wiem że niektórych ulubionym zwierzątkiem są ameby... Ale nie zawsze warto je naśladować.

Bo za kółkiem nie może również zabraknąć odpowiedzialności. Ameby mają zawsze wymówkę... Jeżdżę za szybko, bo znaki są źle ustawione, stawiam pod wejściem do klatki bo nie chce
  • Odpowiedz
  • 0
@bb89: mam wrażenie, że używasz słowa 'trolling, bo chcesz przede wszystkim zasłonić swoje chore poglądy pod przykrywką beznadziejnych argumentów, Ta sama sytuacja w przypadku @MgrMarecki @crowfire, którzy użyli wobec mnie słowa 'odklejka'.

Ty serio nie widzisz tej tendencji do likwidowania darmowych parkingów i wciskania słupków + płatnych parkingów? Uważasz, że to dobre? To się nie dziw, że ludzie MUSZĄ gdzieś auto zostawić. Mózg nie ma tu nic do rzeczy, w
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41: Skoro MUSZĄ gdzieś auto zostawić to niech zrobią to:
a) na miejscu parkingowym
b) pod swoim domem/blokiem
Jestem kierowcą i jakoś nie mam problemu - nie mam miejsca pod blokiem? To szukam najbliższego, jak nie ma to stawiam auto nawet i 500m dalej na parkingu pod kościołem - nie wjeżdżam na trawnik jak małpa czy nie blokuję innych stając na środku drogi "bo nie mam miejsca tuż obok". W centrum
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41 gdzie Cię obraziłem? xD poza tym czytaj moje posty do końca, napisałem że jak będą darmowe parkingi to ludzie z okolic będą zostawiać swoje gruzy na tygodnie, a jak ktos przyjeżdża do urzędu/restauracji/po prostu połazić po mieście to nie będzie miał gdzie zaparkować. Daj konkretny argument jaki masz na rozwiązanie takiej sytuacji, sam go zaniosę do urzędu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@MgrMarecki: @bb89 powiem wam krótko - jakby nie chodziło o pieniądze to każdy parking miałby pierwsze 2-3h za darmo, a nie płatne 9zł od pierwszej sekund. Dlaczego coś takiego nie jest wprowadzone?
Wasze argumenty to inwalidzi.
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41 niestety każde większe miasto uważa inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie 9zl bo 1,50zl i nie za godzinę tylko za 15 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°) pozdrawiam
  • Odpowiedz