Wpis z mikrobloga

Często zastanawiam się, dlaczego dochodzi do tak wielu potrąceń na pasach dla pieszych. Przecież wystarczy chwilę poczekać, aż samochody zwolnią, zanim wejdziemy na jezdnię.

Nawet jeśli pieszy ma pierwszeństwo na pasach, nie warto z tego korzystać zbyt pewnie, bo nie mamy szans w starciu z pojazdem. Jeżeli zauważę, że samochód nie zwalnia lub jego prędkość stanowi poważne zagrożenie w razie zderzenia, nie wchodzę na pasy. Zachęcam wszystkich do podobnego podejścia – warto poczekać, nawet jeśli to tylko chwila, żeby uniknąć potencjalnego niebezpieczeństwa.

Piszę to jako pieszy i kierowca, mając na uwadze wspólne bezpieczeństwo na drodze. #bezpieczenstwonadrogach #ostroznoscnapasach
Helonzy - Często zastanawiam się, dlaczego dochodzi do tak wielu potrąceń na pasach d...

źródło: obraz_2024-02-28_050650418

Pobierz
  • 103
rzecież wystarczy chwilę poczekać, aż samochody zwolnią, zanim wejdziemy na jezdnię.


@Helonzy: Mogą nigdy nie zwolnić, bo nie widzą pieszego? Ja mam ten problem dość często, pieszy na nieoświetlonym przejściu, wieczorem i ubrany cały na czarno/szaro. Nosz #!$%@? mać, widać go z 10-15m to niby jak mam wyhamować? A zdarza się, że jeszcze robią tak w deszczu co oznacza, że widzę go na 5m przed pojazdem ¯\(ツ)/¯ Tak ciężko założyć odblaskowe
Za małe kary


@Werdna: I juz nie trzeba dalej czytac, najlepiej od razu dozywocie dla calej rodziny wprowadzic za przekroczenie predkosci, wtedy bedzie bezpiecznie! Wcale problem nie jest systemowy a pisanie dziurawych zamordystycznych przepisow na kolanie tylko go poglebia, DAWAC WIECEJ KAR I BEDZIE BEZPIECZNIEJ!!!
W Niemczech praktycznie poza centrami miast pieszy nie ma nigdzie pierwszenstwa i jakos maja mniej smierci na drogach, ciekawe dlaczego skoro nie ma tam kija i
wypadki się zdarzają, ale popatrz jak w przerażająco dużej części piesi wchodzą na przejścia gapiąc się w telefon,


Nie jakoś często. Rozmawiając tak, ale to nie jest zabronione.

a rowerzyści nawet nie zwalniają


A powinni.

i jeszcze jadą ze słuchawkami na uszach.


To akurat nic nie zmienia.

@kasiknocheinmal:
Nawet jeśli pieszy ma pierwszeństwo na pasach, nie warto z tego korzystać zbyt pewnie, bo nie mamy szans w starciu z pojazdem


@Helonzy: kóóóóóóóhwa jak to mam czekać?! bolzgie prawo i magia ustawy mnie chroni I TEN WAŁ W PUSZCZE MUSI, PODKREŚLAM MUSI STANĄĆ.
Ojej, jednak nie stanął?!
tellet - >Nawet jeśli pieszy ma pierwszeństwo na pasach, nie warto z tego korzystać z...

źródło: invp

Pobierz
@Helonzy mieszkam w Angli gdzie mozna przechodzic na czerwonym swietle razem z policja. Nikt ci nic nie powie. Kazdy czlowiek tu zanim wejdzie patrzy sie w obie ostrony. W Polsce jak jestem to co mi sie rzuca w oczy to fakt ze staja barany na czerwonym swietle a z chwila gdy zapala sie zielone to wszyscy jak jeden maz wchodza na ulice i nikt lbem nie przekreci zeby zobaczy czy nic nie
podobnie jak kierowcy aut, wpatrzeni w telefon i wywalone na pasy, przestali uważać i jadą jakby w ogóle pasów nie było i obowiązku ostrożności


@SpalaczBenzyny: argument z telefonem to tylko dodatek, wypadki były przed erą telefonów. To jest oólne #!$%@? części zarówno kierowców jak i pieszych. Jedni mogą jeździć jak chcą inni mogą wchodzic na przejście bez upewniania się. Mentalności niektórych nie zmienisz. Tylko technologiczne blokady dałyby efekt.
@Helonzy: Patrzę na to tak. Ja jako kierowca, pieszy, rowerzysta, mam pogląd na sprawę z 3 perspektyw. Co za tym idzie, jako pieszy nie wpi!@#%am się na przejście pod koła kierującym, tylko czekam aż kierowca mnie zauważy i się zatrzyma i dopiero wchodzę jak już jestem pewien że mnie widzą, bo sam jestem kierowcą i wiem że np. czasem w nocy podczas deszczu ciężko jest takiego pieszego dostrzec.
Z kolei osoba,
Nawet jeśli pieszy ma pierwszeństwo na pasach, nie warto z tego korzystać zbyt pewnie, bo nie mamy szans w starciu z pojazdem. Jeżeli zauważę, że samochód nie zwalnia lub jego prędkość stanowi poważne zagrożenie w razie zderzenia, nie wchodzę na pasy. Zachęcam wszystkich do podobnego podejścia – warto poczekać, nawet jeśli to tylko chwila, żeby uniknąć potencjalnego niebezpieczeństwa.


@Helonzy:

czyli dzieciak, ktory moze juz legalnie sam chodzic (czyli 8mio latek) ma
Często zastanawiam się, dlaczego dochodzi do tak wielu potrąceń na pasach dla pieszych. Przecież wystarczy chwilę poczekać, aż samochody zwolnią, zanim wejdziemy na jezdnię.


@Helonzy: Mam koleżanke która zostala potrącona przez samochód juz 3 razy. Moim zdaniem jej sytuacji nie tlumaczy nic, ona po prostu sie pod te samochody #!$%@? bo jest maksymalnie rozkojarzona i mam wrazenie ze nic ją nie nauczy.
@Helonzy: ah ci świetni kierowcy, to wina pieszych że są potrącani... Taa, jasne. Idę sobie ostatnio po chodniku, przechodzę ciągiem pieszym przez wyasfaltowany wyjazd spod lokalnej przychodni (klasyczna droga wewnętrzna) a typiara na mnie jedzie bez zatrzymania i o mało co mnie nie potrąca. Na moje grzeczne 'co ty ty #!$%@?' wyskakuje typ z siedzenia pasażera, popycha mnie, krzyczy że tu nie ma pasów i żebym #!$%@?ł, wskakuje szybko do auta
Ktos zapomnial, ze przed przejsciem wedlug przepisow powinno sie zwolnic oraz zachowac zwiekszona ostroznosc?


@krzywy_kanister: Ktoś zapomniał, że nawet zachowując ostrożność i zwalniając nic nie zdziałasz, jak nie widzisz człowieka z 10m? Możesz być ostrożny i zwalniać, ale fizyki nie oszukasz ¯\(ツ)/¯ Ciężko założyć na ciuch jakiś porządny odblask? Ale jak to typowy p0lak, jak przepisy nie zmuszą to sam z siebie nic nie zrobi, bo odblaski to trzeba tylko poza