Wpis z mikrobloga

Często zastanawiam się, dlaczego dochodzi do tak wielu potrąceń na pasach dla pieszych. Przecież wystarczy chwilę poczekać, aż samochody zwolnią, zanim wejdziemy na jezdnię.

Nawet jeśli pieszy ma pierwszeństwo na pasach, nie warto z tego korzystać zbyt pewnie, bo nie mamy szans w starciu z pojazdem. Jeżeli zauważę, że samochód nie zwalnia lub jego prędkość stanowi poważne zagrożenie w razie zderzenia, nie wchodzę na pasy. Zachęcam wszystkich do podobnego podejścia – warto poczekać, nawet jeśli to tylko chwila, żeby uniknąć potencjalnego niebezpieczeństwa.

Piszę to jako pieszy i kierowca, mając na uwadze wspólne bezpieczeństwo na drodze. #bezpieczenstwonadrogach #ostroznoscnapasach
Helonzy - Często zastanawiam się, dlaczego dochodzi do tak wielu potrąceń na pasach d...

źródło: obraz_2024-02-28_050650418

Pobierz
  • 103
@Helonzy: słuchawki + kaptur + smartfon - nie wiem czy część osób w ogóle ma świadomość, że właśnie przeszła przez ulicę. Z drugiej strony niedoświetlone przejścia, nasz szarobury klimat i moda szarobura. U mnie w mieście doświetlono przejścia, poprzycinano krzaki przy nich, posuwano jakieś słupy ogłoszeniowe z okolic przejść, ronda zrobiono z płaskimi wysepkami, że drogi wydać ... Jeździ się dużo lepiej, a jak idę pieszo to rzadko kiedy mam sytuację,
@kolejne_juz_konto: Oho prostak ktory nie ma nic do powiedzenia tylko probuje innych obrazac. Naucz sie troche kultury bo ja pisze ogolnie a ty wyciagasz jakies pojedyncze kwestie, no spoko wieczorem a co w reszte czasu, do wypadkow tylko dochodzi wieczorem?
Perły przed wieprze, to taka dyskusja w internecie, z ludzmi ktorzy maja problem z czytaniem ze zrozumieniem, logicznym mysleniem tylko obrazaja innych bo twierdza, ze maja monopol na prawde. Skoro nie