Wpis z mikrobloga

Mam firme bo pracuje na b2b, pracuję zdalnie i nie wychodze z piwnicy całymi dniami. Mój ślad węglowy jest pewnie bliski zera.


@Ilirian: chciałbyś #!$%@? xD ja praktycznie nie kupuję elektroniki (telefonowi stuka już 5. rok, laptopa 6-letniego użytkuje dziewczyna), nie wymieniam całej szafy ciuchów co pół roku, nie latam samolotami (max raz, dwa do roku), autem to tylko gdzieś podjechać coś załatwić i w dłuższą trasę od wielkiego dzwonu, wyznaję
@mentari: Raczej jestem sfrustrowany, że dobre praktyki jak redukcja zużycia paliw kopalnych dostają zły PR gdy znana osoba próbuje zachęcać do takich działań a nie zaczyna nawet od siebie. To tak jakby ktoś Ci mówił "nie śmieć w miejsach publicznych" sprzątnęła kilka papierków z podłogi, po czym rzuciła kilka kolejnych z batonów. I tak jak pisałem, nie jestem denialistą klimatycznym, jestem świadom zagrożenia jakie idą w związku ze zmianami klimatu, oraz
@ruda_stuleja: Sramy się o to, że ten ekoidiotyzm nie powinien w ogóle istnieć i nikt nie powinien marnować czasu na liczenie NICZEGO stworzonego tylko po to by wprowadzać nowe podatki od oddychania i zniewolić ludzi pod płaszczykiem dbania o planetę.

To i jeszcze lewacka księgowość gdzie wartość firmy nie liczy się w zysku tylko gonieniu za głupią ideologią xD
TytanowyLucjan - @rudastuleja: Sramy się o to, że ten ekoidiotyzm nie powinien w ogól...
@Tytanowy_Lucjan:
Szkoda, że nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz. Bardziej mnie tylko dziwi, że ja tu to po kilka razy tłumaczyłem, a wy jakbym mówił po chińsku, albo wręcz nie chcecie czytać. Nic wasze bezsensowne bunty i tak nie dadzą tak jak nigdy nie dały w tego typu przypadkach XD
@ruda_stuleja: Doskonale wiem o czym mówię. Jeżeli to durne ESG zmusza firmy do tańczenia jak małpki zamiast robić hajs to jest to debilny pomysł i należy go natychmiast zaorać. Kolejne stanowiska dla bezużytecznych ludzi, którzy niczym w zusie liczą nic i wystawiają za to certyfikaty bycia pieprzniętym. Tak samo jak certyfikaty drewniane wymyślone przez Ikeę by sobie podporządkować konkurencję, bo trzeba brać droższe "moralnie czystsze" drewno albo normy EURO dla samochodów,
@Ilirian: Ale jak to, jaki ślad węglowy zostawia moja firma? Przecież całe pojęcie śladu węglowego zostało wykreowane przez wielkie bezduszne korporacje w celu zepchnięcia poczucia odpowiedzialności na konsumenta...