Wpis z mikrobloga

dzisiaj mija miesiac odkąd postanowiłem nauczyć się daytradingu w praktyce. Mój wniosek jest taki, że nie da się tego nauczyć. To jest hazard. Wpłaciłem 300zł i udało się przez ten czas uzyskać zwrot w wysokości 104,76zł ale to niczego nie dowodzi. Dowiedziałem się głównie jak słaby psychicznie jestem i jak emocje szaleją podczas tradowania. Strategie i systemy z youtuba przeważnie nie działają i jedyne co mi pomogło tot po prostu wyczucie momentu, głebokie oddeechy żeby się nie stresować i melisa. Pozdrowienia dla osób które są to wkręcone! Musicie mieć psychikę nie z tej ziemii bo ja po miesiącu nieregularnych operacji jestem tym zmęczony.

#gielda #xtb #gownowpis
wyazz - dzisiaj mija miesiac odkąd postanowiłem nauczyć się daytradingu w praktyce. M...

źródło: sc

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@wyazz tak to jest z daytradingiem. Ja odpuściłem te emocje i teraz jadę long term, minimum 5 lat na dwóch etfach. A i tak emocje biora górę i wchodzę codziennie xD zwłaszcza że mam tam już całkiem dobrą sumę i różnica -0.5% już psychicznie boli jak się patrzy.
  • Odpowiedz
Dowiedziałem się głównie jak słaby psychicznie jestem i jak emocje szaleją podczas tradowania

Na początku u mnie też tak było, z czasem to znika

Pozdrowienia dla osób które są to wkręcone! Musicie mieć psychikę nie z tej ziemii

To raczej nie dobra psychika tylko głupota ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wyazz:
  • Odpowiedz
  • 1
@bastianbastiante: No właśnie też o tym myślę aby trocchę przelewać z wypłaty na jakieś us500 żeby troszeczkę rosło ale najjprawdopodbnieij będę reagował tak jak ty xD
  • Odpowiedz
ale to niczego nie dowodzi. Dowiedziałem się głównie jak słaby psychicznie jestem


@wyazz: To pomyśl jak zareagowałaby Twoja głowa, gdyby każda pozycja była większa i w grę wchodziło nie 300zł a 30 000.
Może to nie jest najlepszy przykład bo nie wiadomo jakimi środkami dysponujesz i ile musisz pracować na odrobienie np. 30k straty
Więc najlepiej przeliczać pod siebie i swoje kwoty.
  • Odpowiedz
@wyazz: emocje to są, jak są zjazdy jak podczas wojny w lutym 2022, masz czerwień na całym portfelu i dalej leci po -15% na pysk. Musisz osiągnąć ten mityczny chłód ʕʔ
  • Odpowiedz
  • 12
@OczydembaStaneli: wiesz ziomalu nie każdy się rodzi alfą i omegą i bigbrainem do inwestowania jak wszyscy tutaj na tagu. Chciałem coś porobić porobiłem wyciągnąłem wnioski i nie pcham się na siłę dalej. Na początku myślałem, że 300zł to luz i nie będzie mnie to bolało jak stracę ale jak się poświęca na coś czas i robi się nieintencjonalne błędy to jednak te własne #!$%@? decyzje mogą zaboleć i tworzy się lawina
  • Odpowiedz
@wyazz To hazard jeśli nie wiesz co robisz. Day trading w crypto jest jeszcze ciekawszy, ale trzeba mieć do tego właściwe podejście ( ͡º ͜ʖ͡º)

Link w moim profilu
  • Odpowiedz
@wyazz: analiza techniczna to choroba psychiczna, zakładanie ze to co wydarzyło sie rok temu stanie sie i teraz. Pokazuje też grubasom co zrobi ulica ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak ktoś postanowi zrzucić torby to żadna analiza nie pomoże. Daytrading to hazard i nic więcej
  • Odpowiedz
co to jest 30k dzisiaj? psie pieniadze - chyba ze w radomiu to poważne pieniądze


@TS_X9: spójrz trochę szerzej i dalej niż własny portfel. Fajnie ze dla ciebie to żadne pieniądze ale dla innych mogą być już spore i w rozmowie z innym człowiekiem szczególnie gdy go nie znasz empatia każe jednak rozumieć kontekst. Psychika i emocje są te same dla OPa przy 300zl, dla ciebie przy 300k i dla Sorosa
  • Odpowiedz
  • 0
Chłopie, na giełdzie wygrywają ludzie którzy potrafią programować i pod to robią system który za nich gra.
To że komuś się uda wstrzelić w jakiś zakup i zarobi tak "o" to zwykły fart. Te smieszne systemy, rysowanie lini pomocniczych, pierdoły w książkach... Bzdury
  • Odpowiedz
@wyazz: może nie próbuj od razu od daytradingu. Kup jakiegoś ETF-a lub spółkę dywidendową (PKN, banki, Assecco czy inny wynalazek). Zobacz jak reagujesz na codzienną zmianę kursu, czy te kilka % w górę w dół powoduje czy chcesz trzymać dalej pozycję. Przetrzymaj z kilka tygodni, oswój się z tematem, dołóż do pozycji jak możesz. Oswój się z tym na spokojnie, na DT przyjdzie czas.

Zauważ, że codziennie prawie jakaś spółka rośnie
  • Odpowiedz
  • 0
@futrzakos: No ninestety już spróbowałem daytradingu :/ Dzięki za wskazówkę! Poczytam trochę więcej i możliwe, że spróbuję w ten sposób!
  • Odpowiedz