Wpis z mikrobloga

Cześć mam już dość przepychanek z @x-kom i chcę sam wymienić RAM w moim laptopie. (jak ktoś chce poczytać o co chodzi to napiszę poniżej)

Na zdjęciu widać dwie pary pamięci RAM, te ciemniejsze po prawej są takie same, ale chciałbym je wymienić na te ze zdjęcie po lewej, także mają 3200mhz i 8gb, ale są to inne modele.

Czy po podmianie zauważę różnice na lepiej / gorzej? Czy będzie tak samo? Macie jakieś spostrzeżenia?


---

Co do historii z x-kom, zakupiłem laptopa dwa lata temu i po tygodniu zauważyłem, że coś piszczy, czasami ciszej, czasami głośniej, a czasami w ogóle. Początkowo olałem temat, bo piszczenie znikało, gdy restartowałem komputer, więc tak sobie z tym radziłem, ponieważ tego laptopa używam do pracy i potrzebowałem go wtedy max na godzinę dziennie.

Po kilku miesiącach zacząłem częściej używać tego laptopa i to piszczenie już mnie konkretnie wkurzało. Zadzwoniłem do xkom. Powiedzieli, że muszę przysłać całego laptopa, powiedziałem, że no niestety nie mogę, bo potrzebuje laptopa do pracy i nie jestem w stanie go oddać na miesiąc do ich serwisu. Powiedzieli, że nie są w stanie inaczej pomóc - jasne rozumiem.

Po tym telefonie, po jakimś czasie zauważyłem, że nie ma plomby na dolnej pokrywie więc ją odkręciłem i czekałem, aż zacznie piszczeć, okazało się, że to pamięci RAM tak piszczą. No więc zadowolony dzwonię do xkom, że to pamięci ram, a zapewne cewki na nich piszczą, i czy to podlega gwarancji. Oni, że oczywiście, że tak. No to mówię: " to ja wyciągnę te ramy, spakuje paczkę i wam nadam, wy sprawdzicie i odeślecie sprawne". Na co reakcja xkom - "nie, musi Pan wysłać całego laptopa".
Na spokojnie zacząłem tłumaczyć, że nie wyśle im laptopa z plikami mojej firmy. Zaproponowałem, że wykręcę dysk, ale niestety też się nie zgodzili.

Czyli mam im nadać laptopa w całości, ze wszystkimi plikami. No na pewno.

Zadzwoniłem po roku, ale niestety nic się w ich polityce nie zmieniło i mam spadać na bambus.

To już moją druga niemiła przygoda z tą firmą, także no ;)

#xkom #elektornika #komputery #laptopy #pcmasterrace
Vexolax - Cześć mam już dość przepychanek z @x-kom i chcę sam wymienić RAM w moim lap...

źródło: 20240229_105024

Pobierz
  • 8
  • 0
@cysiekw: Nie oczekuję zmiany, chciałbym, żeby było tak samo, ale są to dwie kości różnych marek.

Po prostu pytam czy ma to jakieś znaczenie? Czy przez to, że są to różne kości to nie będzie jakiegoś zgrzytu.
  • 0
Cewki na modułach RAM? Wątpię skoro nie istnieją.


@RobinSchudl: Masz rację, nie wiem skąd mi się to wzięło. Ostatni raz jak to sprawdzałem to był sierpień, więc coś mi się pomieszało, ale akurat teraz w moje ręce wskoczyły te dwie kości po lewej i dlatego pomyślałem o wymianie.

Nie będę nic szyfrował, bo Oni zawsze mogą powiedzieć, że po prostu wymienią mi całego laptopa, a wtedy utracę dysk - pytałem na
  • 0
Pierwszy raz słyszę o piszczących RAMach, ale po GoodRamie myślę, że spodziewać się można wszystkiego.


@prawilnik: 100%, bo wpinałem je w innego laptopa i po kilkunastu minutach znowu pojawiło się piszczenie.

Kup takie, będziesz miał spokój https://www.ceneo.pl/111948834


@prawilnik: Problem w tym, że nie chce specjalnie wydawać pieniędzy. Po prostu dorwałem te dwie kości, które są po lewej to stwierdziłem, że zapytam na wykopie :)