Wpis z mikrobloga

Ci co jeżdżą DK17 #lublin #krasnystaw #zamosc zauważyli te ograniczenia do 50 przy przejściach dla pieszych poza zabudowanym? Przecież to jest chore, tam wcześniej bez oświetlonego przejścia były 70, a te zj$by z #gddkia jeszcze to obniżyły XD i to ma być poprawa bezpieczeństwa? Chyba raczej poprawa ilości wystawianych mandatów przez krążące nieoznakowane radiole. #polskiedrogi #gorzkiezale


  • 13
@MientkiWafel: Miras nawet mnie nie denerwuj. Wlasnie odpalili odcinkowy na drodze ktora codziennie jezdzimy do pracy. 70... Normalnie wszyscy tam jezdzili 100 i bylo ok.

Tylo ze jak to ameby - nie padumali. kilkadziesiat metrow przed druga kamera da sie zjechac. Mamy 2 opcje:

1-jedziemy 70 i zjezdzamy jak zawsze (czyli teraz mijajac druga kamere)
2-jedziemy 100-110 jak zawsze sie jezdzilo i zjezdzamy kilkadziesiat metrow wczesniej niz zawsze (nie mijajac drugiej
@gorzki99: czyli klasyka, dali piniondze z unii na "poprawę bezpieczeństwa" i #!$%@? na frana coś, co jest łatwe do ominięcia
ja nie wiem, po co to GDDKiA #!$%@? istnieje, chyba tylko dla sloganu przy otwarciu trasy szybkiego ruchu na odległości 3 km
@MientkiWafel: A powiem Ci jeszcze lepiej. ze 100-200m za druga kamera jest oznakowanie "czarny punkt"
I wez teraz pomysl chwile... jak sie zachowa kierowca zmuszony do jazdy 70 gdzie jedziesz 100 z palcem w dupie jak tylko minie druga kamere? No nawet podswiadomie przyspieszy. I przyspieszy wlasnie na czarnym punkcie :/

BTW droga 2 w 2 poza terenem zabudowanym. Bez skrzyzowan, swiatel czy przejsc. Wszystkie "skrzyzowania" to z pasami wlaczajacymi -
do czasu, zazwyczaj po jakimś czasie (dłuższym lub krótszym, zależy jak im się będzie zwracać sprzęt) dostawiają bramki zjazdowe jeszcze


@JuneJohn: Oby jaknajpozniej :P
Zeby byla jasnosc - ja nie z tych co lubi "szybka acz bezpieczna jazde". Ale tutaj to przegieli po calosci.
Zeby byla jasnosc - ja nie z tych co lubi "szybka acz bezpieczna jazde". Ale tutaj to przegieli po calosci.

@gorzki99: takie rzeczy to tylko na wykopie trzeba tłumaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko tutaj jak powiesz, że fotoradary, odcinkowe i inne gówna są poustawiane w złych miejscach to zlecą się czubki i Cię będą jechać
@JuneJohn: Teraz nie wiem czy iroznizujesz czy sie ze mna zgadzasz :P
Serio - ja mam mnostwo kilometrow zrobione (mimo e nie mam PJ). Wiem co na jakiej drodze mozna a czego nie mozna. Jezdzilem z roznymi kierowcami.
To co odwalili na tej to jest zenada i jakies nieporozumienie. Samo 70 poza zabudowanym bez skrzyzowan, swiatel czy przejsc... Na prostej drodze. 70...
@MientkiWafel: to jest tylko po to żeby mandaty tam #!$%@?ć na 747 w lubelskim po wejściu tych nowych przepisów o wyższych mandatach #!$%@? w 2 miejscach 70 i w jednym 50 pare dni po zmianie i ciągle nieoznakowanymi jeżdżą xD
@gorzki99: zgadzam się z Tobą w 100%, też przejeździłem Polskę wzdłuż i wszerz, po europie też trochę jeździłem i nie wiem czy spotkałem w innym kraju takie trzepanie kasy na kierowcach. A jak ktoś twierdzi, że te fotoradary i inne kamery podnoszą bezpieczeństwo to znaczy, że samochodem robi rocznie 100km. Regularnie jeżdżę trasą gdzie w środku pola na krajówce masz ograniczenia do 70, czasami 50. Wypadków tam raczej nie ma, mimo
@JuneJohn: Fotoradary poprawia bezpieczenstwo. Tam gdzie ich postawienie jest uzasadnione. Na przyklad w mescie przed pasami. Przy jakims Niebezpiecznym/wadliwym zakrecie itp.

Tymczasem tutaj mamy odcinkowy kotry nie obejmuje czarnego puktu ktory jest kilkset metrow dalej (bo pomiedzy tym punktem a druga amera jest zjad - taki jak wczesniej jest :DD. Szkoca ze to akurat nasz zjazd w drodze do roboty :D)

Znim byl odcinkowy to w 3 iejscach potrafili suszyc a