Wpis z mikrobloga

@lukratywny: Klimatyzator weźmie tyle, ile będzie potrzeba na ogrzanie pomieszczenia do zadanej temperatury w zadanych warunkach. Ale Twój nie weźmie w szczycie więcej jak 5kW
  • Odpowiedz
@Supaplex chodzi mi przykładowo o utrzymanie temperatury 21 stopni, gdy już dobije do zadanej i będzie ją utrzymywał, po kometarzach wiem, że trzeba to po prostu samemu sprawdzić.
  • Odpowiedz
@lukratywny: Czy Ty sobie zdajesz sprawę z tego, że nikt nie jest w wstanie określić "mniej więcej" ile Tobie zużyje, bo podałeś za mało danych?
Klimatyzator w stanie spoczynku u mnie będzie przez 8h na dobę, a u Ciebie 2h na dobę. Resztę czasu będzie chodził pod obciążeniem zależnym od ogrzewanego pomieszczenia, pory roku i zadanej temperatury
A ty pytasz ile bierze, nawet nie podając w jakim okresie czasu.

Było milion
  • Odpowiedz
w jakim czasie?

@lukratywny w takim jaki jest na max w niej ustawionym czyli 10min pracy 3min przerwy? Różnie od producenta i warunków temperatury dla klimatyzatora na zewnątrz i wewnatrz. Jak temperatura powietrze zadana na 21 po 30 min (może będzie chodził na max przez 30 min 2,6kW to do zapłaty 1.3 kW na 1h. W 24h będzie nabite 13kW do zapłaty jeżeli to lato i jest właśnie te 2 tygodnie ponad
  • Odpowiedz
@lukratywny miernik możesz do szafki bezpiecznikowej założyć tylko na klimę może zliczać ale po co? Jak by był mróz to by wzięła ze 12 kW albo i więcej. Teraz jest ile na dworze? 5?
  • Odpowiedz