Wpis z mikrobloga

Obecnie siedzę na RTX 4070Ti + i7 8700K, ale mam zamiar wymienić płytę główną, ramy i procka. Z jednej strony od zawsze wybierałem Intela, ale strasznie kusi mnie ten AMD Ryzen 7 7800X3D. Problem w tym, że naczytałem się dosyć sporo narzekań na AMD i podświadomie wyrobiłem sobie takie zdanie, że AMD = problemy xD Gdybym jednak chciał zaryzykować to jakie płyty główne polecacie do takiego 7800X3D i jakie pamięci ram, żeby te "PROBLEMY" jednak nie wystąpiły?
No i ogólnie opinie osób, które przesiadły się z Intela na AMD mile widziane.
#pcmasterrace
#komputery
#komputer
#technologia
#amd
#intel
  • 5
@RozekNarozny: mam od premiery 7800X3D z B650 Aorus Elite AX i RAMem KF556C36BBEK2-32 (w momencie zakupu był to najtańszy kit na kościach Hynixa). RAM kręcony na 6000 MT/s CL30 ze zoptymalizowanymi timingami. Działa wszystko bez problemu już prawie rok. Mam jeszcze 7900 XTX, więc też AMD. Według internetów powinienem mieć BSODy co 5 minut, a złego słowa nie powiem, wszystko śmiga. ¯\(ツ)/¯
@RozekNarozny Jedyne co jest ważna na AM5 to żebyś sobie koniecznie wgrał najnowszy BIOS bo aktualizacja jest konieczna do poprawnego supportu 7800x3D i MOCNO poprawia kompatybilność i stabilność pamięci. Nie kupuj ramu szybszego niż 6000 bo przy vcache nie ma to znaczenia i nie ma sensu przepłacać. Wszystko śmiga stabilnie nie masz się co martwić.
@RozekNarozny: dużo tu uprzedzeń, Amd pokutuje jeszcze po kijowych FX-ach, ale ryzeny są spoko, tak samo Intel miał przy Pentium 4 i Celeronie D, Core nadrobiły, dużo też fanatyków, wyznawców, tak jak z pizzą z ananasem, najwiecej narzeka tych co nie jedli, no veganizm i elektryki są dla pedałów