Wpis z mikrobloga

@przegrywam_przez_miasto: Bez znajomości automatów i języka to chyba nawet nie ma co szukać, mnie ciekawi kogo oni biorą na rozmowy na zwykłych manuali z wymaganiem 2-3 lata expa i nic więcej, seniorów z 10 lat doświadczenia co ich z korpo #!$%@? i nie mają się gdzie podziać?
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: @Piks0n u mnie prawie 8 lat expa (manual), wysyłam na oferty juniorów / midów i tez odzew jest praktycznie zaden. jednyni rekruterzy jacy dzwonia to na screening którzy od razu mowia ze nie maja zadnej oferty ale chcialby by sobie dodac do bazy. od polowy stycznia wsylane 84 zgloszenia.
  • Odpowiedz
@czuczer: jak już pocieszyłeś kolege to pora na mnie, otworzyłem we wtorek rekrutacje na mid/seniora i do piątku miałem 80 CV, i sporo jakościowych więc już 5 rozmów umówione, nie jest lekko obecnie z perspektywy kandydata. Bardzo dużo osób z Białorusi, Ukrainek, Turków i to są osoby które są onsite, z często mniejszymi wymaganiami finansowymi a dobrymi skillsami
  • Odpowiedz
@Tang0 a no życie. Każdy rynek ma swoje lesze i gorsze chwile. Dev i IT przez ostatnie lata były turbo chłonne, to musiało się kiedyś ukrócic
  • Odpowiedz
@piolem: @stepienz13posterunku Pod koniec roku firma w której pracuję rekrutowała i ilość zgłoszeń była ogromna. Problem jest taki, że wiele osób z expem kilka lat prezentowało naprawdę niski poziom, niższy od ludzi bez expa.

@Piks0n Testy manualne się powoli zwijają. Ilość ofert (procentowo, wśród ofert dla QA) dla manuali zmniejsza się co roku, a nawet oferty o nazwie tester manualny często mają w wymaganiach automatyzację. Dodatkowo, rok rocznie ilość testerów manualnych
  • Odpowiedz
Problem jest taki, że wiele osób z expem kilka lat prezentowało naprawdę niski poziom, niższy od ludzi bez expa.


@diarrhoea: Niestety mam ten sam problem. Pracowałem w urzędzie jako IT cieć przez 5 lat i liznąłem 100 różnych tematów, ale w żadnym nie jestem ekspertem.
  • Odpowiedz