Wpis z mikrobloga

U jednego z moich klientów (biuro księgowe, ok. 80 userów) mam problemy z mailingiem. Od jakiegoś czasu zaczęli wysyłać do swoich klientów sporo powiadomień z modułów programu Optima i zaczęły się problemy z umieszczaniem ich domeny w RBL, lądowaniem maili w Spamie i blokowaniem jej.

Chciałbym przenieść obsługę ich poczty (i tylko poczty!) na serwery Google, ale nie mam pojęcia jak to ugryźć. Muszę przetransferować ich domenę do usług Google i tam podmienić rekordy kierujące do ich WWW oraz innych usług na starym hostingu? Jeśli nawet tak, to jak w ogóle to ugryźć? A jeśli nie, to i tak proszę o wskazówki.
A może znacie jakieś komercyjne firmy, które przeprowadziłyby odpłatnie taką migrację (najlepiej z zawartością skrzynek pocztowych)?

#google #administracja #admin #komputery #poczta #domeny #hosting
  • 5
@gjon: Migracja przez zewnętrzne firmy jest dość droga, kosztuje około 30-50 zł netto za skrzynkę + ok. 500 zł netto za usługę konfiguracji. Da się to zrobić samemu po IMAP przygotowując odpowiednią listę w CSV do Google Workspace. Tylko trzeba się pobawić z zastępczymi wpisami do domeny, żeby żaden mail podczas migracji nie zaginął.

A domeny nie musisz nigdzie transferować. Wystarczy przekierować wpis MX domeny na serwery Google.
@gjon: Problem zwykle leży w programie który nadaje maile - mail nie trzyma standarów i od razu leci na spam nie wiem czy zmiana serwera coś zmieni jeśli ta optima wysyła maila którego konstrukcja triggeruje detekcje spamu.