Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie, bo to jest RTG mojej 67 mamy i przepraszam, że tam jest w niektórych miejscach trochę ucięte, ale no takie zdjęcie dostałem. Mamę bardzo boli prawa noga za kolanem z tyłu. Mama ma troszkę kg, bo przy wzroście 167 bodajże 80+ kg i tak się chciałem ogólnie zapytać o czym może świadczyć ten opis? Czy to w ogóle nie ma za wiele wspólnego z nadwagą, w jakim kierunku iść, czy do jakiego lekarza? Wstępnie mama chce widzieć się ze swoim rehabilitantem, ale wiadomo jak to w życiu trochę będzie musiała poczekać na wizytę. I nie wiem, czy to jest sprawa dla ortopedy, czy w jakim kierunku iść, żeby coś zadziałać w tym temacie? Dzięki za jakieś sugestie.

#medycyna #ortopedia #rehabilitacja
thisismaddnes - Mam takie pytanie, bo to jest RTG mojej 67 mamy i przepraszam, że tam...

źródło: 20240305_084906~2

Pobierz
  • 2
@thisismaddnes: ja wszystkim polecam dr. słońce, przy czym osoby otyłe są zagrożone, że jak zaczną się naświetlać słońcem, nawet poprawnie (krotko, często, bez kremów, zawczasu pijemy marchewki) to jeśli mają blaszki miażdżycowe one się oderwą i dojdzie np. do udaru, więc najpierw i tak z dietą i lekkimi ćwiczeniami trzebaby popracować