Wpis z mikrobloga

Bardzo brakuje mi kontaktu z fotografią, to jedna z moich pasji. Zanim zrobiło się to modne, już w liceum robiłam zdjęcia Zenitem :) Daleko mi do profesjonalistów, czy nawet amatorów z zacięciem pro ;) Robię zdjęcie, bo sprawia mi to frajdę i ponoć mam oko. Wrzucałam fotki głownie na fb, czasem na insta i ludzie sami do mnie pisali, że podobają im się moje dzieła :) Uwielbiam polować na ciekawe ujęcia związane z naturą, wlezę do bagna po pas jeśli tylko będę mieć nadzieję no na złapanie żurawia, a to bardzo płochliwe ptaki. Pomyślałam, że będę się z Wami dzielić starymi zdjęciami. Żeby chociaż mieć namiastkę kontaktu ze zdjęciami. Leżąc w łóżku nie bardzo mam jak cykać. Tylko pytanie czy możecie mi polecić jakiś program na telefon w którym będę mogła zmniejszać wagę zdjęć, bo ilekroć chcę tutaj coś dodać, to mi nie przechodzi. Jak proszę koleżankę która jest graficzką żeby mi zmnujeszyła, to przechodzą ale ona robi to na kompie w ps. Nie chcę jej ciągle zawracać głowy.
  • 18
  • Odpowiedz
@ignis84 lightroom wersja darmowa - mozna podrasować zdjęcia, kadrować, zmniejszać rozmiar I kompresować.

Jest też wersja online lightroom bez instalowania.

Prostsze narzędzia online do zmniejszania wagi zdjęć to np iloveimg, tinypng i inne

Czekamy na pierwsze fotki 😀🍃
  • Odpowiedz
@ignis84: fajne, też lubię podróżować i fotografować. Nie mam niestety swojego publicznego archiwum a insta nie cierpie. Zakładam, że używasz kompacta jakiegoś z dużym zoomem.
  • Odpowiedz
  • 1
@kwaz1: W sumie większość zdjęć robiłam telefonem, ponieważ było mi ciężko nosić się z aparatem, ale jak już brałam jakiś to najczęściej kompakt, ale nie ma dużego zoomu. Musiałbym nosić statyw, więc duży zoom odpada, nie jestem wstanie utrzymać tak dobrej równowagi. Czasem po prostu udawalo mi się trafić gdzieś blisko siebie jakieś zwierzątka :) To kwestia mojej cierpliwości, potrafię długo czekać :D
  • Odpowiedz
  • 0
@kwaz1: Jak je obrabiasz, że przechodzą Ci tutaj w dobrej jakości? Kiedy wrzucam fotki to jak są większe, to w ogóle nie chcą przejść dopiero jak naprawdę stracą na jakości, to przechodzą. Nie wiem czego to jest kwestia, czy mojego kiepskiego netu?
  • Odpowiedz
@ignis84: to sa fotki z lightrooma pro na tablecie (moj ma 14,1') tam jest opcja udostepnij i w eksporcie zaznaczam 2048kb a ze orginal jest z 24MPix to wychodza dobre. Ogolnie to tel czy tez aparat nawet jpg slabo kompresuja, jak w programie graficznym zapiszesz do web to ladnie skompresuje. Na pc jest infranview tam mozna wsadowo (np 100 fotek naraz) przerobic zaznaczajac rozne opcje np zmiana rozdzielczosci czy cos.
  • Odpowiedz