Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Jestem na etapie kupna samochodu. Chciałbym coś szybkiego, dostarczającego przyjemność z jazdy do około 150k. Używane wchodzi w grę ale tylko kilkuletnie (leasing here). Z wymogów to min 4 miejsca.

Myślałem o używanym Fordzie Mustangu 5.0, ewentualnie używanym Mercedesie A AMG. Macie jakieś inne pomysły lub przemyślenia na temat tych modeli?

#kiciochpyta #auta #samochody #mustang #mercedes #motoryzacja
grubykr - Hej Mirki, 

Jestem na etapie kupna samochodu. Chciałbym coś szybkiego, dos...

źródło: mustang

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@grubykr: Mustang pojemny, fajna skrzynia A10 w rocznikach, które Cię interesują, bezawaryjny, jak nie ciśniesz to pali 14l/100km.

Ja bym osobiście wziął cabrio.
  • Odpowiedz
Jestem na etapie kupna samochodu. Chciałbym coś szybkiego, dostarczającego przyjemność z jazdy do około 150k. Używane wchodzi w grę ale tylko kilkuletnie (leasing here). Z wymogów to min 4 miejsca.


@grubykr:

Giulia i temat można zamknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Z wymogów to min 4 miejsca.


@grubykr:
No ja mam takie przemyslenie jako pasazer - 2 razy jechalem w mustangu 5gen na miejscu z tylu.
Ten samochod to jest raczej 2 + 2 x0,75 jezeli chodzi o liczbe miejsc siedzacych.
chcesz wozic ludzi juz lepiej bierz merca a-klase
  • Odpowiedz
@grubykr: Mustang i A-klasa to są zupełnie inne samochody. Do czego ci to auto? Bardziej GT do cruisingu, czy badziej hot-hatch do ścigania się spod świateł i jeżdżenia po bułki? Daily?
  • Odpowiedz
@grubykr: Jeżeli 4 miejsca to nie Mustang. Owszem można awaryjnie kogoś przewieźć, ale musi mieć max 150cm. Ew. dzieci w fotelikach, ale też nie jest to zbyt komfortowe :P Wtedy jakiś szybki sedan, CLA, S3, etc

Jak jesteś z Wrocławia to zapraszam na przejażdżkę Mustangiem ;) A w gratisie dorzucę rundkę jeszcze szybszym 5 os. sedanem ;)
  • Odpowiedz
@grubykr: Miałem Mustanga 5.0 przez 7 lat i 130 kkm (6 generacja, przed-lift, manual).

Jest to bardzo fajny samochód, ale jeżeli potrzebujesz 4 miejsc, to może to nie być najlepszy wybór. Z przodu w dwie osoby podróżuje się bardzo wygodnie. Robiłem na strzał trasy po 700-800 km i nie czułem zmęczenia, ale z tyłu może jeździć pies, małe dzieci, albo osoby dorosłe jeżeli nie posiadają nóg. Po trasie dłuższej niż kilka
  • Odpowiedz
@piotrow: Jak ty mustangiem na strzała zrobiłeś 700km? Przecież dźwięk wydechu jest głośny nawet podczas jazdy i męczy po 200-300km.

A co do zimówek, to w wypożyczalnie cylindersi w wawie mają małą rampę na wyjeździe z parkingu to mi mówili, że muszą się rozpędzać, bo amerykańskie muscle cary completnie sobie nie radzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@grubykr: Zobacz BMW 4 - 4 osoby wejdą na luzie. BMW 2 też jest zaskakująco pojemne i 4 osoby też dadzą radę. Audi A5 jest też podobnych rozmiarów. Mercedes C coupe i Lexus RC raczej odpadają. Jeśli nie musi to być coupe to jest jeszcze Alfa Giulia Q4 - ale z tyłu nie ma za wiele miejsca.
  • Odpowiedz
@cwlmod: normalnie robiłem. Wsiadałem w Gdańsku i z przerwami na tankowanie jechałem na strzał do Rzeszowa. Był taki czas w moim życiu, że robiłem taką trasę 2 razy w miesiącu. Czy było głośno? No cicho nie było, ale kwestia przyzwyczajenia :) Jakbym nie lubił dźwięku V8 to nie jeździłbym V8.

Jazda zimą na luzie, dopóki nie przeprowadziłem się na wieś. Do domu mam 100 metrów pod lekkie wzniesienie i faktycznie, jak
  • Odpowiedz
@piotrow: Jak wynająłem mustanga na cały dzień to robiąc traskę wawa-radom miałem już trochę dosyć tego hałasu na koniec dnia. Mam burczącego hot hatcha, ale jednak ten dźwięk na biegu jałowym w mustangu jest zauważalnie głośniejszy w kabinie i to jest taki ciągły hałas jaki słyszysz.

Innym razem jechałem mustangiem cabrio przedliftowym z wymienionym wydechem to mi łeb pękał jadąc poniżej 130km/h bo przy 2k rpm był rezonans w środku xD
  • Odpowiedz