Wpis z mikrobloga

3134-5=3129

Drew Karpyshyn:

Science Fiction

Darth Bane: Droga zagłady

Darth Bane: Zasada dwóch

Darth Bane: Dynastia zła

Star Wars: The Old Republic - Revan

John Jackson Miller:

Science Fiction

Zaginione plemię Sithów

Dartha Bane – Trylogia : Zacząłem czytać trochę niechronologicznie powieści z Uniwersum Star Wars, ale były to pierwsze książki, które wpadły mi w ręce, a wyczytałem, że są bardzo dobrą lekturą. Dużą rolę odegrał w tym autor Drew Karpyshyn, którego już miałem przyjemność poznać za sprawą powieści osadzonych pomiędzy wydarzeniami z Mass Effect 2 i Mass Effect 3.

Trylogia przedstawia nam postać Dartha Bane, tego w jaki sposób odkrył w sobie moc, i postanowił podążyć ciemną stroną mocy, oraz w jaki sposób zdobył władzę i wprowadził stary, lecz nieco zmodyfikowany porządek do nowego – swojego zakonu Sith. Świetna trylogia, którą czytało mi się z ogromną wręcz przyjemnością, chociaż teraz, po przeczytaniu Ravena wydaje mi się, że był on jednak lepszy od Datrha Bane’a.

Zaginione Plemię Sithów : historia rozbitków Sithów na planecie Kesh, za czasów Dartha Naga Sadowa. Jest to zbiór 9 krótkich opowieści ukazujących sytuacje z różnych punktów widzenia, gdzie sama ich akcja dzieje się na przestrzeni ponad 2000 lat. Sithowie nie mogli odlecieć, gdyż ich statek Omen został niemalże całkowicie zniszczony, a na samej palecie nie odnaleźli metali, które by im pomogły go naprawić. Opis tego jak Sithowie „przystosowali” się (a raczej przystosowali tubylców) do życia na tej planecie, jak rozbudowywali swój kult, oraz jak odkryli odległy zamieszkany kontynent, który postanowili odbić (wg. Mnie najlepsza opowieść). Bardzo fajna lektura, chociaż czegoś mi w niej brakowało. Wszystko działo się trochę zbyt szybko, i sporo rzeczy nie zostało w zadowalający mnie sposób rozwinięte.

Star Wars: The Old Republic – Raven : Opis losów Dartha/Jedi Ravena, po jego zwycięstwie nad byłym uczniem Darthem Malakiem, z którym niegdyś byli Jedi, lecz przeszli na ciemną stronę mocy. Ravenowi została przez Jedi wymazana pamięć, a on sam został użyty w walce przeciw Malakowi, którą wygrał. Powieść opisuje dążenia Rawena do odzyskania wspomnień, oraz próby powstrzymania zła, które widzi w nawiedzających go wizjach. Próbuje się dowiedzieć, co sprawiło, że postanowił walczyć z Republikom po wojnach Mandaloriańskich. Lektura świetna, skończyłem ją czytać o 5,30 nad ranem, nie mogłem się od niej oderwać (dobrze, że jest weekend :P )

#bookmeter
Ludzik19 - 3134-5=3129



Drew Karpyshyn:

Science Fiction



• Darth Bane: Droga zag...

źródło: comment_z5XfcebqR7V5y7g5dvA0DG2dS8r8kySA.jpg

Pobierz
  • 2