Wpis z mikrobloga

Dziś rano powitał mnie w gorących wpis o chłopach, którzy na fale radiowe zrzucali winę za ciężką zimę. Pod wpisem znalazłem kilka komentarzy o chłopskiej ciemnocie, które były wysoko plusowane. Niestety screen z Gazety Cieszyńskiej był zmanipulowany i wycięto z niego wielokrotnie padające słowo "węgierscy" bo właśnie o węgierskich chłopów w rzeczonej notce prasowej chodziło. Pozwoliłem sobie sprostować w komentarzu podając źródło. Autor wpisu najpierw usunął mój komentarz, a po tym jak zamieściłem go ponownie - cały wpis.

Zastanawiam się komu ma służyć taka manipulacja? Prawdopodobnie polski chłop w tamtych czasach również mógł bać się nowości technologicznych, ba! W popularnej ostatnio książce "Chłopki. Opowieść o naszych babkach", którą serdecznie polecam jest wspomnienie tego z jaką podejrzliwością traktowano radio. Niemniej jednak nie podoba mi się próba manipulowania rzeczywistością w kontekście ostatnich wydarzeń.

Szkoda tylko, że wpis z głównej miał 800+, a ten zobaczy pewnie ledwie pare osób.

Źródło: https://www.sbc.org.pl/dlibra/publication/84676/edition/79983 - strona 3

Screen w komentarzu.

#oszukujo #manipulacja #fakenews #dziendobry
wujekdobraradaa - Dziś rano powitał mnie w gorących wpis o chłopach, którzy na fale r...

źródło: gazetacieszynska

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
Szkoda tylko, że wpis z głównej miał 800+,


@wujekdobraradaa: trolle się aktywują. Rolnicy są przeciw rządowi to maja teraz akcje opluwania rolników. Stąd te plusy. Trafiają w gorące a przez to zasieg propagandy.
  • Odpowiedz