Wpis z mikrobloga

@Janusz-Koriwniak: Taka prawda tylko nie słuchaj dzbanów na wykopie 15k XD. Znam pełno ludzi z zwykłych rodzin którzy nie mogli dziecku kupić mieszkania i ustawić np. dobrą posadą itp. Kończysz polibude i robisz za 5/6k brutto wegetacja XD. Tymczasem moi bananowi koledzy na 18 urodziny nowe audi S4 i mieszkanie 50m 2 pokoje w wojewódzkim co naruchali lasek to ich do tego stołek w firmie ojca po studiach XD
  • Odpowiedz
najwięcej otwiera mordę bananada bogata przez rodziców


@Linnior88: a ja dostałem na starcie nic. I dalej twierdze że jakbym miał zamienić się na mózgi z debilem i dostać 3 mieszkania to zostałbym przy swoim.
  • Odpowiedz
@Marvel7: oczywiście sama znam inżyniera budownictwa który robi za 7 k na rękę , na tirze czy koparce sobie tyle zarobisz
Mieszka u rodziców , niektórym to się klepka odkleja bo rodzice na start dużo dali i praktycznie już każda następna wypłata to odkładanie w oszczędności a nie walka o przetrwanie
  • Odpowiedz
@Linnior88: Na tirach teraz to luźno 10k na rękę. A jak po liceum bez matury szeregowy z dodatkami za mieszkanie 7k na rękę więc jak nie ma się znajomości to bez sensu iść na studia. Oczywiście jak ktoś da sobie radę na medycynie itp. to dalej warto.
  • Odpowiedz
@thorgoth: a wiesz że bogactwo nie zależy od inteligencji ? Bodajże najinteligentniejszy facet świata robi na ochronie i cierpi na straszą depresję bo zbyt wysoka inteligencja to też kalectwo , które prowadzi do samozagłady
Znam za to chłopaka który w szkole uczył się mega źle , ledwo czytał a został rolnikiem na przemysłowa skalę obsiewa ogromne hektary ziemi i śpi na kasie
Nie myl inteligencji ze zdolnością zarabiania , można być
  • Odpowiedz
bzdura.

Jak masz zero na starcie od rodziców i 100% w głowie to masz szansę skończyć jako ktoś.

A jak masz 100% od rodziców i kompletne zero w głowie to po ich śmierci i tak skończysz jako zero.


Ergo proporcje nie są nawet 50 na 50

@thorgoth: Głupszej rzeczy w swoim 30 letnim życiu nie słyszałem.
  • Odpowiedz
@Linnior88: inteligencja to jedna ze składowych szeroko rozumianej zaradności. Nie wiem czy to jest mierzalne tak do końca kto jest najbardziej inteligentny, tym bardziej że to jest płynne więc w tego najinteligentniejszego ochroniarza trochę wątpie.

Anyway, lepiej mieć w głowie niż w księdze wieczystej.
Wiesz co się dzieje gdy wygrana w lotto trafi do osoby niezaradnej życiowo? W ciągu średnio 4 lat znów ma zero na koncie - w Polsce. W
  • Odpowiedz
Jak masz zero na starcie od rodziców i 100% w głowie to masz szansę skończyć jako ktoś.

A jak masz 100% od rodziców i kompletne zero w głowie to po ich śmierci i tak skończysz jako zero.


Ergo proporcje nie są nawet 50 na 50


@thorgoth: absolutnie nie masz racji. Ludzie z bogatszych rodzin radzą sobie lepiej niż ci z biedniejszych. Oczywiście zdarzają się przypadki czarnych owiec że raz na jakiś
  • Odpowiedz
Znam za to chłopaka który w szkole uczył się mega źle , ledwo czytał a został rolnikiem na przemysłowa skalę obsiewa ogromne hektary ziemi i śpi na kasie


@Linnior88: Ja #!$%@?ę xD Hektar ziemi wg GUS to dzisiaj 65k PLN, nie da się zostać rolnikiem bez ogromnego kapitału lub dziedziczenia. Powiedz nam coś więcej o tym jak kolega je zdobył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

8ha na zadupiu
  • Odpowiedz
absolutnie nie masz racji. Ludzie z bogatszych rodzin radzą sobie lepiej niż ci z biedniejszych.

@zeszyt-w-kratke: ale nie dzięki pieniądzom per se tylko dzięki wzorcom kulturowym.

Gdybyś zrobił zamiane, temu dzieciakowi z lepszymi wzorcami zabrał wszystko i dał kretynowi z biedy i patologii to max po paru latach obaj wróciliby na swoje miejsca.
  • Odpowiedz
@thorgoth: Chyba generalnie jest taka zależność nawet, ze osoby urodzone w bogatszych domach są bardziej zaradne i maja zbudowane nawyki. Właśnie jest tak, ze im z biedniejszego domu jesteś, to tym większa szansa na to, ze nie bedzidsz miał wiedzy itp
  • Odpowiedz
@Janusz-Koriwniak: nie przejmuj się miras, też w Twoim wieku wynajmowałem, bo nie pochodzę ze zbytnio zamożnej rodziny (nie było źle, ale też nie było na tyle dobrze, żeby rodzice mi dokładali jak byłem na studiach. Teraz mam 27 lat i sobie nadpłacam kredyt na mieszkanie, mam spoko furke i żyje sobie całkiem na poziomie. Grunt to przestać się porównywać do innych, sam mam znajomych, którzy zarabiając mniej ode mnie dziwnym trafem
  • Odpowiedz
Chyba generalnie jest taka zależność nawet, ze osoby urodzone w bogatszych domach są bardziej zaradne i maja zbudowane nawyki. Właśnie jest tak, ze im z biedniejszego domu jesteś, to tym większa szansa na to, ze nie bedzidsz miał wiedzy itp

@ProudHeaven: o toto.

Tu nie chodzi o żadne pieniądze czy żadne mieszkania tylko o coś niematerialnego.
Bill Gates gdyby jego rodzice zmarli gdy miał 21 lat i ich majątek by wyparował
  • Odpowiedz