Wpis z mikrobloga

Mirki jak to ograc, pracuje w duzej firmie przez vendora (ta duza firma jak nie potrafi znalesc ludzi ze nizszowym skillem, uzywa takiej trzeciej kontraktornii). Rok temu firma matka chciala mnie wziac bezposrednio do siebie, ale firma vendor sie nie zgodzila mnie puscic, typowy catch 22. Chcialbym pracowac bezposrednio dla firmy matki bo 1. wiecej benefitow i 2. nie ma man-in-the-middle i nie wiem jak to ograc. Mam dosc nizszowe i potrzebne stanowsko - jestem zwiazany z klikoma duzymi klientami i pare duzych projektow. Czy moja jedyna opcja to szantaz odejsciem?
#pracait
  • 5
@ksos to co @saviola7 proponuje nie przejdzie bo dziwkarnie maja podpisane umowy zakazujące bez ich zgody zatrudniania nawet byłych kontraktorów od siebie przez klienta. Korpo nie zaryzykuje. Jedyne co możesz zrobić to wychodzić zgodę u dziwkarni (mało prawdopodobne) albo przeczekać okres karencji korpo-dziwkarnia w innej firmie i wrócić (to są z tego co kojarzę zwyczajowo nawet 2 lata). Przeszłoby tez zatrudnienie się u nich przez zagraniczny oddział bo umowa może być z