Wpis z mikrobloga

@Uuroboros: To znaczy jak chcesz ustawić głośność? W systemie cyfrowym wykorzystuje się decybele w stosunku do pełnej skali (dBFS), gdzie 0 dBFS to po prostu poziom maksymalny.

Jeśli interesuje cię poziom ciśnienia akustycznego, to żaden program ci tego nie pokaże, bo to zależy od napięcia na wyjściu wzmacniacza i samych słuchawek/głośników.
  • Odpowiedz
jeżeli masz na myśli program który napisze ile masz konkretnie dB na wyjściu w sensie ile słyszysz to niemożliwe.

musisz kupić sonometr. ew. można przeliczyć wpinając się multimetrem w przewód od słuchawek

@Uuroboros:
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: Jakim cudem więc mi to pokazuje telefon? Przecież na pewno da się jakoś sprawdzić tak żeby wiedzieć jak ustawić słuchawki. Jedne słuchawki pchełki mi przez bluetooth w apce pokazują a drugie klasyczne słuchawki nie?
  • Odpowiedz
Jedne słuchawki pchełki mi przez bluetooth w apce pokazują


@Uuroboros: Takie słuchawki często mają wewnętrzne mikrofony, które wykorzystują do ANC, więc chociażby w ten sposób mogą zmierzyć głośność. Ewentualnie słuchawki są w stanie przekazać wartość napięcia na wyjściu ich wewnętrznych wzmacniaczy, a ta w połączeniu z czułością słuchawek (którą producent oczywiście zna) pozwala na obliczenie głośności.
  • Odpowiedz
@Uuroboros: Jeśli producent nie udostępnia aplikacji z taką funkcjonalnością to nie.
Dopowiem jeszcze, że opcję z sonometrem też możesz sobie od razu odpuścić, w przypadku słuchawek nie będzie to dokładny pomiar.

Skoro masz inne słuchawki, które pokazują ci głośność z jaką słuchasz to najprościej będzie dopasować głośność jednych słuchawek do drugich na ucho wykorzystując ten sam materiał muzyczny.
  • Odpowiedz