Wpis z mikrobloga

Około 25-30 lat temu, kiedy wprowadzano MMA do Polski, TVN robił materiały na temat bandytów walczących w klatkach. Przekaz był jeden - jak najszybciej zaprzestać ten "niebezpieczny" proceder. W międzyczasie pewna grupa osób poświeciła mnóstwo pracy, zaangażowania, własnych środków finansowych oraz swoje serca by stworzyć dobre imię tej pięknej dyscypliny. Mija parę lat i ten sam TVN zaprasza do swojego studia takich ludzi jak Joasia Jędrzejczyk czy Jan Błachowicz, przedstawiając ich jako wzory do naśladowania. Na tą chwilę sport ten był już świetnie rozwinięty w naszym kraju. Powstało wiele profesjonalnych klubów, wiele osób z sukcesami reprezentowało nasz kraj. Mogliśmy się poszczycić jednymi z najlepszych gal w Europie jak i na świecie. A co najważniejsze opinia społeczna była w zdecydowanej większości przychylna MMA. I wtedy pojawiacie się Wy. Patostreamerzy, pseudocelebryci i osoby które śledzą ich poczynania z ogromną pasją. Razem promujecie przemoc, agresje, zachowania czysto patologiczne i w zasadzie wszystkie najgorsze wartości jakie istnieją. Do tego wszystkiego włączają się osoby, których jedynym celem w życiu jest pomnażanie swojego majątku bez względu na środki. I właśnie oni postanawiają Was zmonetyzować. I tak powstają freak fighty. W zasadzie nie wiem która grupa mnie obrzydza najbardziej. Pod przykrywką MMA sprzedają w/w zachowania, za które Wy chętnie płacicie. Upajacie się tym jak wygłodniały narkoman zdobytą właśnie działką. Do opinii społecznej znowu trafiają nieprawdziwe informacje dotyczące mieszanych sztuk walki wywołane działalnościa freak fightową. Latami wypracowane dobre imię tego sportu zostaje kawałek po kawału niszczone. Przykre w tym jest to, że osoby które nad tym pracowały również znajdują się w środowisku ff. Bawią mnie też częste stwierdzenia jak to dzięki stworzeniu freaków coraz więcej młodych ludzi zaczęło pojawiać się na salach. Ale czy zadał sobie ktoś pytanie dlaczego? Przecież o MMA wiedzieli wszyscy już dawno. Otóż powodem tego jest fakt, że Ci młodzi pragną zostać nie sportowcem a freak fighterem właśnie. Ich głównym celem nie jest walczyć lecz obrzucać się błotem na konferencjach itp. Jako osoba trenująca ten sport od wielu lat, sport który uwielbiam, sport który w pewnym stopniu uratował mi życie, pluję na wszystkich Was, którzy się tym jarają i którzy w tym czynnie uczestniczą. Tych którzy za to płacą jak i tych którzy tam występują. Oby to gówno w jakiś cudowny sposób zniknęło, nawet za pomocą ustawy. To byłby jeden z piękniejszych dni. #famemma #cloutmma #primemma #patologia
  • 18
  • 0
@pokyw12: w dupie mam kim jesteś. otaguj sobie taniec z gwazdami i sobie tam ponarzekaj. A teraz wracaj do spuszczania się nad alkoholiczką z Torunia
@mlotan: taki z ciebie sportowiec ,a twój trener wytrenował tyłu gangusow ,że głowa mała.Dodalbym jeszcze coś.Tacy sportowcy jak zaatakują zwykła osobę na mieście to mają wyższy wyrok tylko z tego względu ,że trenują zawodowo.
@mlotan: A mnie brzydzą ludzie którzy kupują elektryczne samochody i przez to pozwalają Unii na dalsze zarzynanie klasycznej motoryzacji i dążenia do tego, żeby mniej zamożni ludzie poruszali się tylko komunikacją miejską. I co mam zrobić? XD Tak to jest, jest popyt - jest podaż.
  • 0
@ThomasPol: skąd wiesz kto jest moim trenerem xD a co wyroków to oczywiście jest to forma "przedłużenia ręki" ale co to ma związanego z tematem? dawno nie słyszałem o jakimkolwiek tego typu incydencie
@mlotan: Wypełniono lukę która najwidoczniej była. Pocieszę cię, bo freak fighty wiecznie w takiej formie trwać nie będą. Już widać przesyt, sporo osób mówi, że jutrzejsza walka (Muran - Jaca) to będzie pewien punkt przełomowy po którym popularność FF zacznie spadać. Nawet Kaniowski kiedyś na jednym ze swoim live mówił, że o tym wie i póki co pracuje na kupę etatów by wydoić z tego jak najwięcej bo trwać to wiecznie
  • 0
@ThomasPol: byczku skoro młucą się między sobą to po co mówisz o atakowaniu zwykłej osoby :D coś z Twoją logiką dzieciaku nie tak, no ja juz 30 niestety skończyłem parę lat temu
@mlotan: 37 lat i wciąż się uczę.Podziwiam też głupotę innych.Boksowalem się tylko na sparingach i odpuściłem bo trzeba było dużo biegać.Mijalem się z Lewym jak graliśmy na boiskach w Polsce.Jak ty myślisz ,że Ty jesteś jak inni twoi koledzy to się grubo mylisz.