Wpis z mikrobloga

Portale historyczne jako takie cienko przędą. W końcu tematy się wyczerpują, a zainteresowanych bardzo dogłębnymi kwestiami jest mało. Po kilku latach to wszystko ogólniejsze jest już napisane. Pozostają tylko szczegóły dla fanatyków typu z jakiej stali było pokrętło do obracania wieży w 7TP.
  • 0
@Rasteris: tematów akurat jest nieprzebrana ilosć, wiem bo sam piszę i jestem wydawcą, ale z monetyzacją jest ciężko - z reklam na stronie czy płatnych współprac nie da się często pokryć nawet kosztów działalności. U siebie wywaliłem zupełnie reklamy i poszedłem w model NGO.

Duże projekty raczej nie znikają bez słowa, a PHW wpadł do jakiejś czarnej dziury.
@mokry: akurat od 10 lat jestem na forum historycznym i widzę jak to wygląda. W pewnym momencie tematy interesujące szerokie grono się wyczerpują. Zostają maniacy. Tematów jest dużo, ale od pewnego momentu to się robi zbyt specjalistyczne, zbyt wąskie. Nie ma szerokiego kręgu odbiorców. Zobacz, że Archeowieści, czyli coś co ma cały czas dopływ nowych informacji z badań też padły, to co jest teraz to reaktywacja. W dodatku tematyka IIWŚ to
@mokry @Rasteris po prostu PiSowcy na tworzyli wyrobów historyczno podobnych i porządne portale przegrały, bo źródło finansowania popłynęło do oszolomstwa a nie porządnych pasjonatów