Wpis z mikrobloga

Koszty produkcji gier są coraz większe, osiągają ogromne budżety, więc ceny muszą wzrosnąć.


Wykopek: chorzy producenci gier i branżę #!$%@?ło.


@Theos: No to leć i płać skoro taki jesteś zadowolony z gier ubisoftu. To tylko 900 zł rocznie. Nie zapomnij kupić jeszcze jakiegoś DLC i po drodze zapłacić drugie 900 zł za mikropłatności bo przecież produkcja gier AAAA kosztuje! Ogromne budżety!
@Theos: Jeszcze żeby za tym wzrostem cen szła jakość. Ciekawe hisotrie, brak błędów, pełne gry a nie na siłę pokrojne pod DLC i tak dalej.

Szczytem są mikrotansakcje w grach za pełną cenę które są singlami.


@PanHeniek45: Po #!$%@? się starać jak i tak pójdą i kupią każde guano jakie wydali firma - nie tylko ubisoft
@luz3r: I dobrze. Kolejna branża jest zatruwana subskrypcyjnym rakiem. Ubisoft dosyć niedawno skasował dostęp do DLC w niektórych tytułach, co samo w sobie było absurdem. Gardzę abonamentami na gry, gdyż potem tacy klienci jak ja (preferujący posiadanie biblioteki zamiast bycia zależnym od abonamentu) muszą znosić kolejne próby dojenia konsumentów.
@luz3r: ale po co w ogóle korzystasz z jakichś subskrypcji? Nie lepiej po prostu kupić grę?


@norbert108: Nie korzystam - raz kupiłem na premierę Far Cry 6. Nie miałem zamiaru odnawiać subskrypcji w starej cenie, tym bardziej teraz.

@luz3r: >Subskrybowanie ubisoftu xD


Sam sobie jesteś winien lmao


@Akilles: Nie korzystam - raz kupiłem na premierę Far Cry 6. Nie miałem zamiaru odnawiać subskrypcji w starej cenie, tym bardziej
@Kismeth: Ogólnie dokładanie się do abonamentowego raka w tej branży jest absurdem. W przyszłości może to doprowadzić do kompletnego odebrania jakiejkolwiek formy własności i kontroli nad zakupionym produktem. Będzie rotacja tytułów, jak na Netflix. Licencja na platformę wygasa to cyk gra znika z legalnego obiegu (steam np. wyłącznie ukrywa tytuł w sklepie ale nadal mam możliwość pobrania wycofanych gier) a jak ktoś był w połowie fabuły to ma problem...
@nga_plz po co ci VPN? Jak nie pobierasz polskich produkcji to ez. Poza tym prawo nie zabrania, jedynie udostępniać, ale widziałeś kogoś skazanego za takie coś? To się głównie chwyta wielkie strony.

@dr-proktor ciągle zapominasz, że żeby to “przeglądasz jak Netflix” to musisz mieć bogatą bazę filmów, seriali.

A swoją drogą jakiego nasa polecasz?
Koszty produkcji gier są coraz większe, osiągają ogromne budżety, więc ceny muszą wzrosnąć.


@Theos: Tylko nie idzie z tym zupełnie zwiększenie jakości wydawanych gier. Dziś kreatywność i świeżość wykazują tytuły niezależne. Współczesne gry od Ubisoft to kalka jednego schematu. Czy to FC, AC czy Ghost Recon to schemat jest k... identyczny. Wielka mapa, brak spójnej fabuły tylko wszystko rozbite na pierdyliard mniejszych zadań + wymuszanie elementów RPG.
@Theos: No to leć i płać skoro taki jesteś zadowolony z gier ubisoftu. To tylko 900 zł rocznie. Nie zapomnij kupić jeszcze jakiegoś DLC i po drodze zapłacić drugie 900 zł za mikropłatności bo przecież produkcja gier AAAA kosztuje! Ogromne budżety!


@luz3r wspaniałe odpowiedzi otrzymuje. Jak nie argumentacja absolwenta ekonomii paróweczkowej, to teraz jakieś wywrócenie tego co mówiłem i jakiś atak na mnie. xD

Nie grałem i nie kupiłem żadnego AC
@Anekito: Dokładnie. GTA IV/V czy starszy COD MW2 miały olbrzymie budżety ale dostaliśmy jakościowy produkt. Dziś poza wspomnianymi owocowymi czwartkami mnóstwo kasy pompuje się w marketing czy wykupywanie licencji by mieć Snoop Dog Bundle w Call of Duty XDDDDD Ubi, Activision, Bethesda, EA przestały dla mnie istnieć przy wyborze nowej gry.
@Ghostyk

>Koszty produkcji gier są coraz większe, osiągają ogromne budżety, więc ceny muszą wzrosnąć.


@Theos: Tylko nie idzie z tym zupełnie zwiększenie jakości wydawanych gier. Dziś kreatywność i świeżość wykazują tytuły niezależne. Współczesne gry od Ubisoft to kalka jednego schematu. Czy to FC, AC czy Ghost Recon to schemat jest k... identyczny. Wielka mapa, brak spójnej fabuły tylko wszystko rozbite na pierdyliard mniejszych zadań + wymuszanie elementów RPG.


@Ghostyk no o
@Ka4az: czy ja wiem czy "zapominam"? To założenie leży u podstaw własnego centrum rozrywki. Aktualnie mam ok 180 filmów i z 20 seriali.

Pewnie jak ktoś ogląda film dziennie to dla niego to nic, ale jak czasu nie masz aż tyle to w zupełności wystarcza.

Zwłaszcza że jak już to mam raczej starsze filmy - od święta jakąś "nowość" obejrzę ale to zwykle w kinie.

To trochę różnica w podejściu -
Koszty produkcji gier są coraz większe, osiągają ogromne budżety, więc ceny muszą wzrosnąć.

Wykopek: chorzy producenci gier i branżę #!$%@?ło.


@Theos: #!$%@? no nie wierzę, wykopek zarabiający grosze broni miliardowe korporacje które jeszcze bardziej chcą wyzyskiwać klientów xD
Przypomnieć ci, że jeszcze niedawno jak wiedźmin 3 wychodził to kosztował 120zł a teraz gry są po 300?
Od dwóch lat nie kupiłem żadnej gry bo piractwo wróciło do łask a w grach online używam cheatów bo inaczej nie da się grać
Te ich tasiemce to gry kopiuj wklej ze zmienioną mapą, #!$%@? tam tych zapychaczy na mapie


@duzeelobenc: to teraz pomyśl o "fanach" gier fifa - co roku to samo tylko składy pozmieniane co równie dobrze można by było jakąś łatką zmienić. Ale korpo by wtedy nie zarobiło i nie można tak zrobić.