Wpis z mikrobloga

Czy lubicie kreatory postaci w grach? Może to jest kwestia mojego wieku i tego, że jak zaczynałem grać w gry komputerowe, to w każdej grze grało się po prostu tą postacią, którą przygotował dla nas twórca. Ewentualnie było kilka do wyboru. I teraz jak gra oferuje mi tworzenie postaci, to najczęściej wybieram domyślną albo losową i fajrant. Ale skoro deweloperzy poświęcają tyle czasu i pieniędzy na wbudowanie w swoje gry kreatora z pierdylionem opcji do wyboru, to chyba gracze muszą to bardzo lubić.

#gry
MarianJanusz - Czy lubicie kreatory postaci w grach? Może to jest kwestia mojego wiek...

źródło: Screenshot-93

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@MarianJanusz: Zależy od gry, Shepardem grałem domyślnym i nie wyobrażam sobie innym, teraz gram w BG3 i też nic nie zmieniałem. Ale już w takim Dragon Age, Falloucie czy Saints Row się bawiłem suwakami.

Im bardziej gra jest fabularna i przedstawia historię konkretnej postaci tym bardziej skłaniałbym się ku wizji twórców.

W CP2077 nie grałem ale pewnie bym pozmieniał na jakąś cyber alternatywkę xD
  • Odpowiedz
@MarianJanusz nie wiem czy wiek gra tu rolę.

Ja jakoś bardzo stary nie jestem, i też jak jest opcja wybieram domyślną postać. Dopiero gdy takowej wogóle nie ma to jakoś ogólnie zrobię aby nie straszyła.
  • Odpowiedz
@MarianJanusz: Ja też zwykle wolę się wczuć w postać wymyśloną przez twórców gry, niż tworzyć swoją. No chyba, że to CK3 i można potem patrzeć, jak twoja genetyczna abominacja się rozmnaża
  • Odpowiedz
@MarianJanusz: To chyba kwestią gustu. Ja wolę tworzyć postać, choć zaczynałem grać na amidze. Pierwszy kreator postaci z jakim się spotkałem był w morrowind i od tamtej pory brakowało mi go w każdej grze. Zawsze poświęcam dużo czasu w kreatorze, a jak po dwóch godzinach gry, dalej nie pasuje mi postać, to zaczynam od nowa.
  • Odpowiedz
@MarianJanusz jeśli widzę swoją postać cały czas to lubię się pobawić, ale jak mam spędzić godzinę na dopieszczaniu ryja bohatera, żeby potem mu ubrać jakiś hełm na głowę albo grać z pierwszej osoby i widywać ją okazjonalnie na cutscenkach to #!$%@? i zostawiam domyślnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MarianJanusz: Oprócz kuriera w Fallout:New Vegas, nie znam dobrze napisanej postaci tworzonej w kreatorze. Mooooże jeszcze protagonista KOTORA, ale to tyle. Wole predefiniowanego bohatera i podejmowanie różnych decyzji.
  • Odpowiedz
@MarianJanusz: ja wolę jak postać jest z góry określona przez twórców, mogę wtedy bardziej się w nią wczuć, pasuje ona do świata gry, a postać z kreatora często dla mnie jest bezpłciowa, nie chce mi się bawić suwakami, zawsze nie mam pomysłu na wygląd i gram domyślnym
  • Odpowiedz