Wpis z mikrobloga

Ciekawe, zawsze myślałem, że grzyb przychodzi z zewnątrz (ubytki w izolacji, dziury itp) i naprawy wewnątrz to takie "malowanie trawy na zielono" albo psikanie rdzy farba w spreyu
  • Odpowiedz
  • 68
@PanBalon grzyb był wewnątrz, a problemem była zimna ściana i punkt rosy, który tworzy się na styku ciepłego powietrza wewnątrz ze ścianą.
@MPKM żadna wentylacja, zwykłe ocieplenie ściany
-najpierw czyszczenie wszystkiego preparatem na grzyba
-zerwanie kasetonów ze ściany i suszenie wszystkiego
-czyszczenie i uszczelnienie kasetonów na suficie
-oklejenie szczelne wszystkich ścian podkładem XPS 5mm pod panele
-na XPS naklejone płyty GK na ścianach
-na kasetonach na suficie podwieszane płyty GK
Ściany "oddychają"
  • Odpowiedz
  • 1
@Entroop: Płyty dałem dlatego, bo nie chciało mi się tego potem siatkować i gładzić, poza tym miałem bardzo krzywe ściany. A tak ściany prościutkie i robota łatwa pach pach na kleju i fajrant ;)
  • Odpowiedz
  • 9
@Cyk_dwujeczka: ponieważ po zerwaniu kasetonów ze ściany nie było pod nimi grzyba. Grzyb wyłaził tylko na zimnych obszarach. Wcześniej robiliśmy różne eksperymenty co potwierdziło przyczynę wychodzenia pleśni włącznie z analizą termiczną ścian.
  • Odpowiedz
  • 13
@Ommadawn mam złą wiadomość dla ciebie chłop nie ma grzyba bo punkt zbierania się rosy nie występuje u niego. Mam to samo dom z cegły nie ocieplony i w dwóch miejscach robił się grzyb wystarczyło lepsze przewietrzenie tych miejsc i póki co zero a w tych miejscach mam czujniki wilgoci żeby kontrolować. Walka z grzybem to nie kosmiczna technologia trzeba wiedzieć co jest problemem i go eliminować ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz