Wpis z mikrobloga

Hej, robię upgrade mojego akwarium dlatego pomyślałem o zakupie lampy UV. Moje pytanie co jest lepsze: Taka przepływowa 1w chyba aquael to robi, czy taka luźna mocniejsza wyglądająca jak grzałka?

2 pytanie dotyczy węgla aktywnego którego wczoraj zakupiłem wraz z modyfikacją U-jET3 (wersja ze zbiorniczkami na media) do Pata mini. Doradźcie jak najlepiej go użyć. Czy do woreczka lub takiej mini doniczki jak sprzedają sadzonki i położyć luzem, czy wyjąc cześć ceramiki z UJETA i dać węgiel na sam dół (pałeczki). Jeżeli ten 2 sposób to czy powinienem pod węgiel np wyciąć ze starej gąbki płatek, który by miał za zadania wyłapywać pył lub mniejsze okruchy żeby nie uszkodziło filtra?

#akwarystyka #akwarium
  • 7
  • 0
@Igrekpl: Jak nic nie da jak wylapuje substancje ktorymi krasnorosty sie zywia? Oczywiscie, z obecnymi nic nie pomoze, ale w przyszłosci to poprawi parametry. Do tego do kranówy to jak znalazł by wylapac jakies metale ciezkie i wyklarowac wode zamiast chemii. Staram sie dawać odstaną, ale równie to bywa. Baniak ma rok. Widze jakos nie jestes przekonany do wegla
@acid1988: lampę UV jak nie masz plagi glonów, to max 1h na dobę profilaktycznie, ale czy jest sens, jeśli akwarium jest stabilne i nic się nie dzieje.
Tak samo węgiel, czego chcesz się pozbyć ze słupa, bo nawet nie wiemy.
Jeśli chodzi o uzdatniacze to sam stosuję, są to bezpieczne preparaty. Sposób ich działania opisywał ostatnio technolog wody na kanale podwodnych światów.