Wpis z mikrobloga

Co robicie, kiedy osoba, która pytacie “co tam słychać” odpowiada tylko “po staremu”, bez żadnego pociągnięcia tematu, albo zapytania “a ty jak?”.
Generalnie rozumiem, że ta druga osoba nie ma ochoty na dalsze dyskusje, ale czy ja mam w tej sytuacji nic nie odp, nawet “ok”?
#pytanie #pytaniedoeksperta #rozowepaski
  • 11
  • Odpowiedz
@unicorn_: to coś w stylu "how do you do" u amerykańców. Nikt nie zakłada, że będzie teraz opowiadać historię swojego życia. Dla większości to zwykły zwrot grzecznościowy.
  • Odpowiedz
@unicorn_ dosłownie może prowadzić nudne satytczne życie, w którym nic się nie dzieje. Wtedy zawsze możesz zapytać jak mu minął dzień lub co podczas niego robił XD
  • Odpowiedz
@unicorn_: nie pytam "co tam słychać?", bo z osobami bliższymi mam stały kontakt, a z dalszymi nie widzę powodu do zadawania takich pytań, skoro są dalszymi znajomymi. Spotkam przy okazji to zagadam o bieżących sprawach, a specjalnie z "co słychać?", jeśli się czegoś nie potrzebuje, nikt nie pisze. Jeśli potrzebuje albo ja potrzebuję to piszę konkretnie w czym rzecz.
  • Odpowiedz
Ja bym na to nawet "ok" nie odpisała, bo druga strona ma ewidentnie wywalone ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Klatwa_Borsuka: Są też osoby, które nie potrafią odpowiadać na takie pytania. Jak ktoś mnie o to pyta, to zawsze jest to albo daleki znajomy, albo ktoś, kogo nie znam (np. losowy wykopek), bo - podobnie jak u mirabelki wyżej - ze znajomymi mam stały kontakt i każdy pisze sam
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker: To zamiast "po staremu" na odczepnego, można napisać "wszystko dobrze, a jak u ciebie?". Mam tu na myśli oczywiście ludzi, których znamy i z którymi mamy ochotę gadać. Obcej osobie bym nawet nie odpisała na taką wiadomość, bo w sumie nie wiadomo co napisać. Myślę, że opka raczej pisała do kogoś znajomego, a nie randoma z wykopu :)
  • Odpowiedz