Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #katalizator #suzuki #swift

Cześć, potrzebuję zakupić katalizator do mojego auta, suzuki swift, 2006 rocznik, silnik 1.3 67KW, jako że nie znam się na częściach w ogóle to może doradzicie.

Na razie zastanawiam się nad https://www.autoczescionline24.pl/ridex-15222962.html, czy są szanse aby taki katalizator rozwiązał problem zapalania się kontrolki check-engine?

Odkąd go kupiłem to się zapala, a mój mechanik odkrył ostatnio że nie mam katalizatora, a filtr EGR został wymieniony, mimo to błąd związany ze spalinami nadal się pojawia.

Dzięki z góry za pomoc.
  • 3
  • Odpowiedz
@melhir: w swiftach to normalka że check sie zapala kod chyba jakiś p0420. taniej wyjdzie kupno obd2 i kasowanie sobie błędu jak wyskoczy, ewentualnie widziałem że ludzie wkładali jakieś emulatory sondy czy coś, ja wybrałem pierwszą opcję, mam swifta z 2005 roku więc wciskanie kata za 2 koła w auto warte 3-4 mija się z celem, ale może pomoże w twoim przypadku. jak dalej chcesz wymienić, to znajdź jakiegoś mechanika co
  • Odpowiedz
@melhir: ja mam z BM Catalysts w Fordowskim 1.4 duratec i działa. Check nie wraca, auto odżyło. Co prawda to pomykacz wkoło komina i od wymiany (koniec października 2023) zrobił 3k kilometrów, ale jakby miało być coś nie tak to by elektronika dała znać.

PS. Na przeglądzie tydzień temu wsadzali sondę i normy spełniło.
  • Odpowiedz