Wpis z mikrobloga

Fatalnie się czuję, wiem na zdjęciach tego nie widać, a kto chce dodawać zdjęcia, jak cierpi?
W każdym razie jestem przerażona, codziennie czuję trochę gorzej, a już jest naprawdę źle.
Cały czas nogi mnie bolą, czuję silne drętwienie, boli mnie od kręgosłupa szczególnie po lewej stronie.
Mam wrażenie, że ktoś przeciął w połowie mój kręgosłup.
Poruszanie się na łóżku jest dla mnie bardzo trudne, mam na myśli przesuwnie się i to ledwo, ledwo.
W sumie od początku, od kiedy jestem w domu, wymagałam pomocy przy zmianie pozycji, ale wcześniej dużo lepiej sobie radziłam.
Teraz trzeba mnie obracać, ustawiać mi barki i nogi.
W sumie mogę robić rzeczy przy sobie od głowy do pasa.
Nawet nie siusiam sama, z powodu ucisku na nerwy zwieraczy.
Póki co trzeba mnie cewnikować ręcznie.
Musi robić to moja mama, ponieważ ja nie czuję nic od pasa w dół, poza tym leżę plackiem i nawet nie mogę zbytnio podnieść głowy żeby dobrze widzieć.
Na szczęście wytłumaczyłam jej, jak to się robi i szybko załapała.
Miałam wcześniej założony cewnik taki co się zakłada na dwa miesiące, ale przypałętal się stan zapalny i cewnik się zaczął zapychać.
Każdy kupuję za ok 70zł, więc po dwóch wyrzuconych cewnikach, stwierdziłam, że lepiej ręcznie spuszczać mocz.
Już to kiedyś przerabiałam.
Mamy stałe pory opróżnienia pęcherza, ale najgorszy jest ból i sztywność kręgosłupa, która uniemożliwia ruchy.
Cały czas czekamy na odzew ze szpitala, jakie plany mają neurochirurdzy, to bardzo frustrujące.
Człowiek kompletnie nie wie na czym stoi a z każdą chwilą czuje się coraz gorzej.
W dodatku zaraz po wprowadzeniu sterydu, pojawiły się skutki uboczne.
Z powodu wysokiej dawki, moja twarz puchnie i brzuch, cera zaczyna się sypać, mam uderzenia gorąca i jest mi duszno, bardzo wzmożył mi się apetyt.
Czuję się ciągle głodna, chociaż nie mam miejsca w żołądku, mam zachcianki na słodycze.
Przerabiałam to już nieraz, mam wyrobione mechanizmy, jak trochę zmniejszać negatywne skutki sterydu, ale jest to dodatkowe obciążenie.
Marzę o tym, aby ten horror się skończył, żebym mogła skupić się na rehabilitacji, walczyć o wstanie z łóżka, na początek będzie dobre żebym mogła chociaż siadać w łóżku, a później na wózku.

Zdjęcie mojego autorstwa.
ignis84 - Fatalnie się czuję, wiem na zdjęciach tego nie widać, a kto chce dodawać zd...

źródło: IMG_20210724_162932-01

Pobierz
  • 18
  • 6
@KomendaGlownaPolicji: Oglądam, chociaż znalezienie czegoś dobrego ostanio graniczy z cudem ;p
Dużo czytam, odwiedzają mnie przyjaciele, raz w tygodniu psycholożka, dwa razy w tygodniu fizjoterapeuta z którym się zakumplowałam.
To tyle w sumie z rzeczy które mogę robić. Najgorsza jest w tym wszystkim monotonność, codziennie robienie tego samego, w dodatku tak ograniczonego.
@ignis84: ja wlasnie ogladam upadek z michaelem daglasem z 93 roku pierwszy raz a w wielu kregach to film kultowy przypomnial mi sie bo w tv dzisiaj widzialem alive ze leci a niedawno gadalem z kumplem o wypadkach samolotowych i chcialem zobaczyc o czym jest ten film i przy okazji na filmwebie trafilem na liste filmow z 93 bo alive jest tez z 93 ciekawy rok dla kinematografii w sumie chyba
  • 0
@KomendaGlownaPolicji: Też sięgam do starszych filmów, problem w tym, że nie zawsze jest je gdzie oglądać.
W sumie najwięcej jest ich na CDA, ale też z chęcią obejrzałabym filmy których nie widziałam do tej pory, z okresu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.
Tu pojawia się problem bo musiałabyć, to być filmy z polecenia a większość filmów, jak mi ktoś poleca to zazwyczaj znane tytuły.
Lubię kino skandynawskie, nieraz widziałam na filmwebie jakieś
@kwaz1: Po co mam za coś płacić jak coś jest dostępne za darmo i w dużo lepszej jakości. W skali roku kilka streamingów robi ci całkiem pokaźną kwotę, którą można przeznaczyć na coś innego. Często dany film na danej platformie stremingowej jest, a później znika.
  • 0
@Unreal6277: Do tego jeszcze dochodzi wybór filmów, często po prostu nic mnie nie interesuje. Kultowe filmy dobrze znam, więc nie chce mi się do nich ciągle wracać a nowe produkcje, cóż często nie trafiają w mój gust.