Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym po zimie dokładnie umyć auto (felgi, pre-wash, mycie zasadnicze na dwa wiadra + jakiś odtłuszczacz i QDek na myjni bezdotykowej po za godzinami szczytu)

1.Czy możecie mi napisać jakich kosmetyków użyć do auta tak aby na końcu użyć efektywnie Quick Detailera?
2. Czy przed nałożeniem QDka należy odtłuscic lakier a jeszcze wcześniej potraktować go szamponem? Jeśli tak to jakim? Naturalne pH czy kwaśne?

Szukam instrukcji jak dobrze umyć auto po zimie. Auto nowe, z salonu, lakier jałowy niezabezpieczony.

#detailing #cardetailing #autodetailing #samochody
  • 15
  • Odpowiedz
@spec_IT: ale po co odtłuszczać lakier ipą przed aplikacją QD? IPA lub inne rozpuszczalniki alkoholowe służą do wymywania z lakieru pozostałości past polerskich lub cleanerów przed położeniem wosku/powłok, tak aby osiągnąc jak najbardziej wyjałowiony lakier by powłoka się przyczepiła do gołego lakieru, a nie resztek past.Wg tego opisu nie planujesz polerować lakieru przecież. Quick Detailer to quick detailer, ma być szybko i dodanie jakiegoś tam zabezpieczenia od mycia do mycia a
  • Odpowiedz
@spec_IT: Coś prostego i w miarę trwałego np Ultracoat Ceramic Q-detailer lub Gyeon Ceramic Detailer. Ja wiem, że są do pielęgnacji powłok ale są łatwe w aplikacji i siedzą max 1,5 miesiąca na niezabezpieczonym lakierze więc stosunkowo długo jak na tę kategorię produktów
  • Odpowiedz
  • 0
@klotz: dzięki za wyczerpującą odpowiedż.

Z n/w QDKów, który były najlepszy na początek na szary lakier + nieprzyciąganie brudu?
CarPro Elixir
CC Water Gold
Gyeon Ceramic Detailer
TURTLE WAX HYBRID SOLUTIONS PURE SHINE --> ponoć ten nie przyciąga tak brudu, na czym mi bardzo zależy.
Sonax Xtreme BSD (tani, budżetowy)

Nie wiem czy jest sens pchać się w drogi CC water gold na początek czy kupić coś budżetowego i spróbować.
  • Odpowiedz
@spec_IT:
CarPro Elixir - przyciąga kurz ale daje świetny efekt wizualny, mocno przyciemnia i dużo mikrorysek maskuje, trudniejszy w aplikacji, trzeba zadbać o warunki by nie robić tego w słońcu i go podocierać. Podobny w aplikacji i efekcie jest jeszcze nasz rodzimy Cleantle Glossify

CC Water Gold - ten daje przeciwny efekt wizualny do Elixira bo daje szklisty efekt a nie przyciemnienie lakieru. Nie wiem jaki tam kolor masz, ale generalnie
  • Odpowiedz
  • 0
@klotz Lakier to Indium szary metalik.
A z QDków albo QWaxów, które nie przyciągają kurzu co mogę zaaplikować? Na szarym widać mocno kurz - szczegołnie na dolnych progach.
  • Odpowiedz
@spec_IT: a mogę podpytać czemu zdecydowałeś się na quick detailer/wax? Chodzi o prostą szybką aplikację w sprayu czyli psiknij przetrzyj zapomnij?
  • Odpowiedz
  • 0
@klotz: Tak, prosta szybka i tania aplikacja, chce odświeżyć auto na jednorazową uroczystość tak aby ładnie sie lakier szklił. Nie mam czasu kłaść wosku na T-Roca.
  • Odpowiedz
@spec_IT: to umyj ręcznie auto, osusz, wrzuć ultracoata albo gyeona albo water golda i będzie ok. efekt mycia ręcznego i czystych felg jeszcze świetnie dopełnia dressing na oponach jak są świeżo naczernione i tyle.
  • Odpowiedz
  • 0
@klotz: a czy polecasz coś wiecej niż QD/ QW? Jako ze to jest nowe auto, chciałbym jak najdłuzej cieszyć się nieporysowanym, zadbanym lakierem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Na felgę - co wrzucić aby dobrze ją doczyscić po zimie + do casualowego mycia?
2. Jaki dressing polecasz? Słyszałem że lepsze są te w mleczku - szybsza aplikacja.
3. Do wnętrza na plastiki - jaki interior 2 w
  • Odpowiedz
@spec_IT: Na nieporysowanie to tylko folia niestety. Żadne woski i powłoki przed rysami, obcierkami, wózkami sklepowymi czy dzieciakami z piłką nie ochronią ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale wiem o co Ci chodzi - o to żeby samemu nie narobić więcej szkód. Na pewno stosuj mycie wstępne przed myciem ręcznym. Czyli najpierw oprysk lub piana (czy własna z ręcznego Marolexa czy z myjni), spłukanie wodą pod ciśnieniem i
klotz - @spec_IT: Na nieporysowanie to tylko folia niestety. Żadne woski i powłoki pr...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-13 o 11.55.03

Pobierz
  • Odpowiedz
@spec_IT: Przypomniało mi się jeszcze.

Obczaj sobie Cleantle Ceramic Booster - daje zajebistą szklistość szarym lakierom (coś o tym wiem bo w domu 4 grafitowe auta xD), można się sobie przeglądać w lakierze po aplikacji. Tylko jego aplikowanie jest trochę upierdliwsze - 5 psików w aplikator, rozprowadzenie krzyżowo na pół elementu i docieranie mikrofibrą. Ale szklistość i śliskość po nim jest świetna. Do tego super się domywa z kurzu, zdecydowanie rzadziej
  • Odpowiedz