Wpis z mikrobloga

@miauczar: Kolega widzę z 20-letniej śpiączki się wybudził rozumiem? To nie są dyski twarde tylko dyski SSD, tak, istnieją takie, i to zielone to cały dysk na którym można trzymać terabajty danych. Przewiercili tylko pustą obudowę.


@supra107: pasywna agresja wybija poza skalę. Wykopek poznał jedną technologię i sobie wali konia że ją zna, a ktoś inny nie
  • Odpowiedz
@tyrytyty: Przecież na zdjęciach nawet nie widać żadnych talerzy tylko samą blachę obudowy to jak mam się nie łapać za głowę po zobaczeniu takiego wpisu?

Poza tym już lepiej pasywna agresja w postaci przekąśliwego komentarza niż czysta niefiltrowana prymitywna nienawiść jak na najpopularniejszych tagach na tym portalu.
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: panie słoń, jak trzeba mieć nudny wtorkowy wieczór, żeby wyszukiwać zdjęcia w koreańskim internecie i bejtować wykopków?
  • Odpowiedz
@miroslaw_anonowski: Tak się składa że mam, zrobione lata temu tylko po to żeby pobrać jakiegoś PDFa. Nie, nigdy tam nie postowałem i nie będę.

Chociaż szczerze mówiąc to tam mimo wszystko panuje wyższy standard społeczności niż na Wykopie. Tutaj to albo podniecanie się tym że ginie jedna z dwóch stron na wojnie, albo szczucie się na jedną z dwóch partii, albo chichranie się z meneli na patrostreamach, albo oglądanie piłki nożnej
  • Odpowiedz
Przecież na zdjęciach nawet nie widać żadnych talerzy tylko samą blachę obudowy to jak mam się nie łapać za głowę po zobaczeniu takiego wpisu?


@supra107: w dysku HDD nie ma przecież talerzy na wierzchu to i tak nie byłoby ich widać, a od spodu też zazwyczaj widoczne jest PCB. Zwyzywales typa niczym rasowy użytkownik elektrody jakby popełnił jakąś niewyobrażalną gafę xD
  • Odpowiedz
na YT widziałem filmik jak koleś przyczepił palmtop do wielkiego magnesu neodymowego i sprzęt dalej pracował, więc chyba SSD nie tak łatwo uszkodzić polem magnetycznym


@Chadencjusz: Ale wariował podczas przysuwania do magnesu. Bo nie liczy się samo pole magnetyczne, tylko jego zmiana, przy przysuwaniu do magnesu prąd się gdzieś zaindukował i palmtop wariował. Może że SSDki dałoby się zniszczyć przysuwając i odsuwając od magnesu, szybko i często żeby wyindukować prąd w
  • Odpowiedz
w dysku HDD nie ma przecież talerzy na wierzchu to i tak nie byłoby ich widać, a od spodu też zazwyczaj widoczne jest PCB.


@bylem_zielonko: Przecież widać na zdjęciu że one są pootwierane więc gdyby miały talerze to by je było widać. Poza tym zakładając że ten którego zwyzywałem trzymał kiedyś dysk twardy i nie pisał tego na domysł z czarnej skrzynki, to dysk twardy od spodu ma troszkę więcej niż
supra107 - >w dysku HDD nie ma przecież talerzy na wierzchu to i tak nie byłoby ich w...

źródło: 23970274545_de616bae74_b

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: i co, będziesz siedział serio żeby z nich odzyskać dane? czy nie będziesz się ośmieszał żeby odzyskiwać nikomu nie potrzebne liczby z excela czy z innego biura z którego to sprzedali?
  • Odpowiedz
@tyrytyty dziękuję za trzeźwe spojrzenie na sytuację i niejako obronę mojej osoby. Wiem czym są dyski SSD, i pytanie wynikło stąd że najzwyczajniej w świecie nie zauważyłem że mamy tu do czynienia z SSD. Myślałem że to zwykłe talerze.
  • Odpowiedz