Wpis z mikrobloga

Chciałem kupić rolety w sklepie online w Polsce. Jest jakaś opcja przewiezienia tego do UK z pominięciem cła? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety nie mam kolegi z samochodem, który przywiezie. Rolety raczej większe, więc samolotem nie da rady.

Sklep pisze, że nie wie ile to cło może wynieść. Jakiś czas temu wysłałem paczkę z UK do Polski to #!$%@? takie cło, że przekroczyło wartość paczki...

#uk #londyn
  • 11
@matthewonthego: sklep moglby terotycznie wyslac to jako sample i podac jakas wartosc nominalana, ale jest to oszustwo i sklepy z reguly nie beda sie w to bawic. Domyslam sie ze rolety kosztuja wiecej niz £135 bo wtedy bedziesz musial zaplcic clo i VAT i oplaty do kuriera za odparwe celna, ile wyniesie clo to juz zalezy co to jest - musialbys sparwdzic na stronie rzadowej jakie jest clo na rolety
Kiedys januszokurierem wysylalem z Polski 5metrowy kaloryfer i przewiozl za kilkadziesiat funtow, ale to jeszcze bylo przed kontrolami granicznymi wiec nie wiem czy teraz przeszloby bez cla
@matthewonthego: Wygooglaj sobie przewoz paczek do UK. Oni biora i woza wszystko. Przy okazji maja tez pasazerow w busie wiec te rzeczy jada w domysle jako ich bagaz.
Place okolo 30 funtow za przewoz paczek z wschodu kraju do East Midlands czy Londynu. To chyba najlepsza opcja.
Juz kilka lat paczki mam wysylane z roznymi rzeczami, od rowerow po kosmetyki i zawsze jest bez problemu.