Wpis z mikrobloga

@Lukardio: Słaby ten Dino, sam nie byłem ale widzę po ilości samochodów na parkingu. Co bym nie jechał, to tylko pojedyncze wozy stoją, a w tym samym czasie pod Biedrą (różnica 2km) pełno ludzi ¯\(ツ)/¯ To chyba o czymś świadczy...
  • Odpowiedz
@kolejne_juz_konto to świadczy dokładnie o niczym, dino zarabia w opór siana stawiając kilka sklepów tygodniowo xD

To był dobry kwartał Zysk netto grupy Dino Polska wyniósł w trzecim kwartale 2023 roku 424 mln zł wobec 339,4 mln zł zysku rok wcześniej
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: Njatrudniejszy jest początek, jak zaczynasz generować porządny EBITDA, to banki same się pchają, żeby ci finansować nowe sklepy. Ekspansja po tym +- 2015 to już była taśmówka. A akurat dino ma jeszcze łatwiej bo sklepy są mniejsze niż biedry czy lidla i ilość potencjalnych lokalizacji większa bo nie wykluczają zasranych wsi.
  • Odpowiedz
to chyba u Ciebie, u mnie to czasami ciężko miejsce znaleźć pod sklepem, a mam 3 Dino w promieniu 6 km.


@JaFracek: No u mnie to strzelili sobie w stopę lokalizacją, z jednej strony biedra (2km) a z drugiej strony Biedra + Kaufland (ze 3-3,5km), więc nie wiem czego się spodziewali ¯\(ツ)/¯ Tam autentycznie nikogo nie ma, czasem wręcz pusty parking jest.
  • Odpowiedz
to świadczy dokładnie o niczym, dino zarabia w opór siana stawiając kilka sklepów tygodniowo xD


@open_or_die: To świadczy o tym, że Dino nadaje się tylko na zapadłe wioski, gdzie nie ma dostępu do super/hipermarketów. U mnie w pobliżu jest kilka dużych supermarketów i tam ludzi wiecznie pełno, a Diono mimo iż jest pomiędzy nimi to świeci pustkami, nie wróżę mu przyszłości w mojej okolicy. Znaleźli swoją niszę to zarabiają, u mnie
  • Odpowiedz
@Lukardio: Dino wchodzi we wszystkie wioski i mniejsze miejscowości rozwalając całą lokalną konkurencję, która nie ma szans z takim gigantem. Teraz dla mieszkańców jest to niesamowity plus, bo skok jakościowy jest ogromny. Ale ciekawe co potem: czy Dino zacznie pompować ceny, tam gdzie jest sam, a może sieć zostanie sprzedana i następca zacznie podbijać ceny? A może nic takiego nie nastąpi - zyski okażą się na tyle duże, że nie będzie
  • Odpowiedz
@kolejne_juz_konto ktoś nie przemyślał lokalizacji więc dlatego spółka dino wykupuje każdą dostępną działkę na #!$%@? małym by postawić następny sklep.

Ja ci mogę napisać że w mojej okolicy w podobny sposób działa biedronka, stawia sklepy na większych wsiach i jak dobrze się domyślasz przez większość czasu parkingi świecą pustkami. Idąc twoją logiką to się nie opłaca ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz