Wpis z mikrobloga

Drony w klasie A1 mogą latać nad ludźmi ale nie nad zgromadzeniami.

Co to jest zgromadzenie ludzi? Zgromadzenie to event który musi być zgłoszony do miasta jak np Marsz Niepodległości czy zgromadzenie to 10 osób znajdujących się w bliskim siebie otoczeniu?

Pytam gdyby policja zarzuciła mnie że latam nad zgromadzeniem.

#drony #dji #dron
  • 8
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: jeśli tłum nie może się swobodnie poruszać to jest to zgromadzenie... ale to nadal kwestia interpretacji, via ulc:

Nie jest definiowane przez konkretną liczbę osób, ale wiąże się z możliwością poruszania się jednostki w celu uniknięcia konsekwencji wymknięcia się spod kontroli drona. Jeśli grupa ludzi jest tak gęsto ściśnięta, że ich możliwość swobodnej ucieczki lub oddalenia się od drona jest ograniczona, wówczas uważa się ją za zgromadzenie ludzi.


Moja interpretacja
  • Odpowiedz
  • 0
@belu_p pytam bo mam zamiar ponagrywac zloty aut, są one nielegalne i odbywają się na parkingach, słyszałem że policja uprzykrza życie droniarzom próbując wlepiać im mandaty za latanie nad zgromadzeniem ludzi

Oczywiście uprawnienia mam, lot byłby zarejestrowany
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru doxzep sobie coś dziwnego, i jakby kto się czepiał to mierzysz poziom co2/halasu/stężenia lgbt czy coś, na potrzeby fundacji itd.
To działa tak samo dobrze jak wejście w kamizelce odblaskowej z drabina, albo tekst "to na projekt do szkoły"
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: Policja nie zarządza ruchem lotniczym więc nie ma prawa wystawiać mandatów za to. Mogą za to zgłosić sprawę do ULC. Jeśli policja coś takiego bezie próbowała zrobić, można zarzucić próbę przekroczenia uprawnień i wykorzystanie pozycji siły
  • Odpowiedz
  • 0
@belu_p

Przykładami zgromadzeń ludzi są:

wydarzenia sportowe, kulturalne, religijne lub polityczne,

plaże lub parki w słoneczny dzień,

ulice handlowe w godzinach otwarcia sklepów,

ośrodki narciarskie/trasy/ścieżki.

Wychodzi na to że jest spore pole to interpretacji jeżeli parki w słoneczny dzień to miejsca zgromadzeń
  • Odpowiedz