Wpis z mikrobloga

#bron #strzelectwo Mirki z tagu, zastanawiam się już od jakiegoś czasu nad kupnem broni, wiem że najprościej jest wystąpić o pozwolenie na sportową, bo do obrony osobistej do tej pory były naprawdę duże problemy żeby uzyskać, ale później te zabawy z zawodami etc. dlatego zastanawiam się, czy teraz, skoro głowa państwa, premier, rząd, przedstawiciele NATO oraz obecni i byli generałowie straszą wojną, czy jest to dobry powód i spełnia przesłanki z zapisu o:

istnienie stałego, realnego i ponadprzeciętnego zagrożenia życia,zdrowia lub mienia


I czy na podstawie zagrożenia wybuchem wojny policja wydaje zezwolenia na posiadanie broni w celach ochrony?
Wiem że to pozwolenie jest limitowane do kalibrów od 6 do 12 mm (czyli np. taki Five Seven z przeciw kewlarową amunicją 5.7x28mm odpada :( smuteczek ) ale coś klasycznego już jak najbardziej można kupić.
  • 42
  • Odpowiedz
ale później te zabawy z zawodami etc.


@sayanek: robisz jednocześnie sport + kolekcję. Jak nie wyrobisz startów w zawodach, to przenosisz broń sportową na kolekcjonerską. Jedyna różnica, że nie będziesz mógł jej wtedy nosić.
  • Odpowiedz
@sayanek: jak nie jesteś posłem lub kolegą komendanta to do obrony osobistej z góry odpada.

rób sport + kolekcje. będzie cie to kosztować ze 2,5k i zajmie ze 3 miesiące.
  • Odpowiedz
@sayanek:
Nie wydają z powodu zagrożenia wojną.
Choćby dlatego, że wszyscy jesteśmy tak samo zagrożeni, więc nie jesteś zagrożony ponadprzeciętnie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ludzie się spuszczają nad tym pozwoleniem do obrony. Ale prawda jest taka, że to jest pozwolenie na 1-2 sztuki broni krótkiej i tyle.

A te demonizowane zawody to jednorazowo 2h w roku i odfajkowane.
  • Odpowiedz
  • 0
to przenosisz broń sportową na kolekcjonerską


@goferek: A jak masz kolekcjonerską broń to możesz do niej trzymać też amunicję?

robisz jednocześnie sport + kolekcję.


@goferek: @Polinik @bukszpryt No to chyba faktycznie jedyny wybór, no dobra, to trzeba nad tym pomyśleć, dzięki.
  • Odpowiedz
@Polinik: #!$%@? zresztą nie chcesz zawodów robic to zrób tylko kolekcje, ostatnio 10-15 daja bez specjelnego proszenia(nawet mi mowili w wpa warszawa ze zaczeli po 20 dawac), naprawde jesli kogos przerastaja zawody raz w roku to bron nie jest dla niego tak czy siak
  • Odpowiedz
  • 0
naprawde jesli kogos przerastaja zawody raz w roku to bron nie jest dla niego tak czy siak


@Zerp: Gdzieś wyczytałem że to mowa o raz w miesiącu :D dlatego taki niechętny byłem :D a jak raz na rok to nie problem.
  • Odpowiedz
@sayanek: nie ma co myśleć, trzeba robić. zacznij od przeczytania opisu całej ścieżki na stronie braterstwa. nawet jeśli inny klub wybierzesz, to tam jest wszystko dobrze opisane i masz darmowe materiały do nauki na egzamin teoretyczny
  • Odpowiedz
A jak masz kolekcjonerską broń to możesz do niej trzymać też amunicję?


@sayanek: możesz. Możesz dokupować amunicję, możesz strzelać na strzelnicy. Tylko nie możesz nosić (W rozumieniu ustawy noszenie broni oznacza każdy sposób przemieszczania załadowanej broni przez osobę posiadającą broń) broni. Więc jeśli chcesz ją mieć na wypadek wojny, to myślę, że te ograniczenie nie będzie Ci przeszkadzać.
  • Odpowiedz
@sayanek: zawody to luz, a i tak przecież byś chodził na strzelnicę żeby trenować.
Po fejsbuku lokalnego klubu widzę, że mają zawody co kilka miesięcy. A wymagane starty odbębnisz za jednym zamachem
  • Odpowiedz
@sayanek: pozwolenie do ochrony osobistej to nomen omen #!$%@? pozwolenie XDD rób kolekcję + sport i tyle.

ZERO problemów z utrzymaniem. Nie wiem czemu to "udawanie sportowca" obrosło takim mitem. Przecież chyba chcesz strzelać ze swojej broni tak? No to w czym problem pojechać raz czy dwa razy rocznie do klubu i strzelić sobie zawody do przedłużenia licencji. Zawsze możesz olać sport i zostać na sportowej kolekcji, możesz sobie wciąż z
  • Odpowiedz
@sayanek szanse bardzo małe, policja raczej nie podzieli twojego zdania o zagrożeniu

Niemniej jeśli się czujesz na pingpong pismami z WPA to próbuj - może będziesz kamyczkiem który poruszy lawinę
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: masz dwa pozwolenia: sportowe i kolekcjonerskie. Jak nie robisz startów, PZSS cofa licencję i tracisz pozwolenie sportowe. A pozwolenie kolekcjonerskie zachowujesz dopóki jesteś członkiem stowarzyszenia o takim charakterze, bez żadnych dodatkowych obowiązków.
  • Odpowiedz
@sayanek:

Wiem że to pozwolenie jest limitowane do kalibrów od 6 do 12 mm (czyli np. taki Five Seven z przeciw kewlarową amunicją 5.7x28mm odpada :( smuteczek )


Zapis z ustawy o broni i amunicji nie wyklucza posiadania przez ciebie pistoletu Five-SeveN na pozwolenie do celów sportowych (i na pozwolenie sport+kolekcja)

Zapis mówi

4)

do celów sportowych – broni palnej:

a)

bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm,
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: samo kolekcjonerskie (tzw. pełna kolekcja) ma egzamin na policji itd. Jeśli robisz je razem ze sportowym, wtedy jest procedura uproszczona i zdajesz tylko patent strzelecki na cele sportowe, a składasz wniosek do WPA o dwa rodzaje pozwolenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mirrabolo: Patrz, zaskoczyłeś mnie :D teraz tak szukam po necie i faktycznie wszędzie niedostępny :D No ale jak już będę mógł kupić to wtedy się będę martwić skąd wziąć :D
  • Odpowiedz