Wpis z mikrobloga

@Przemson do pompy musiałbyś ocieplić dom, nawet przy tych grubych ścianach, ocieplenie ścian i poddasza w innym sposób pompą będzie grzała ale rachunki będą bardzo duże, mam podobną sytuację u siebie w domu rodzinnym na wsi, brak dostępu do gazu i postawiłem na pompę z PV, powierzchnia 110-115 m2, nie żałuję, mam słabo na dzisiejsze standardy ocieplony dom bo styropian jest 10 i 12 cm na zewnątrz,
Dom ocieplony?

Bo jak ściany 40cm tylko z pustką powietrzną, to lepiej wyburzyć i postawić nowoczesny energooszczędny dom.
@Przemson jest jeszcze opcja podpiąć się do sąsiadki która ma na pellet. Dokładałbym się do kosztów to by pewnie wyszło na plus i mi i jej. Ale z drugiej strony jakby była jakaś kłótnia to jestem bez ogrzewania xd
@Przemson:

To w dluzszej perpesktywie taniej wyjdzie wyburzyć i postawić nowy, niż pakować kase w ocieplenie ktòre zawsze będzie gorsze i ogrzewanie pompa będzie sporo kosztować.
@eeemil @eeemil wykopki jak zawsze w formie. Każą wyburzyć dom WIELORODZINNY i zbudować nowy. Tylko teraz kilka pytań:
1. Co z pozostałymi mieszkańcami tej nieruchomości?
2. Gdzie mieszkać przez tych kilka lat burzenia i budowania nowego domu?
3. Budować tylko dla siebie, czy też dla pozostałych mieszkańców?
Pytania są retoryczne. Nie odpowiadacie na nie.

@Przemson: a w życiu. W tym kraju nie wchodzi się z sąsiadami w żadne spółki.