Wpis z mikrobloga

Mirki jeszcze jedna sprawa, kumpel kupił niedawno motocykl, #bmw f650 st 1994 rok. W polsce jest od 2011 roku, wiec będzie już 13 lat. Motocykl ma krótki numer VIN, bo tylko siedmiocyfrowy, ale normalnie rok w rok bezproblemowo przechodził przeglądy, numer zgadza się z numerem wybitym na widelcu, poprzedni własciciel rok temu przerejestrował go na siebie - ale mam pytanie, czemu ten motocykl ma taki krótki VIN, 7 cyfrowy zamiast 17? Na karcie pojazdu jest taki sam numer VIN. #motoryzacja #motocykle #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
AaBbCcDdEeFf - Mirki jeszcze jedna sprawa, kumpel kupił niedawno motocykl, #bmw f650 ...

źródło: obraz_2024-03-16_184319667

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@AaBbCcDdEeFf: no tak sobie producenci wymyślili, zanim upowszechnił się standard (albo kiedy został na nich wymuszony).
BMW miało zazwyczaj 11 znaków, Honda dawno temu 13, jeszcze inne egzotyczne marki mogły mieć jeszcze krótsze. Nie spotkałem się z 7-znakowym, ale to raczej nie problem, jeśli jest już w PL zarejestrowany.
  • Odpowiedz
  • 0
@ArmandoFelonso: Właśnie na widelcu ma wybity dokładnie ten sam numer co w dowodzie, a teraz znalazłem tabliczke znamionową pod siedzeniem i tam tak samo jest wybity ten numer, ciekawy przypadek, w kazdym razie dobrze, że wszystko się zgadza, ale mimo wszytko dziwne że ma 7 cyfr :)
  • Odpowiedz
@Palladyn400 pewnie, 0323270 - ogólnie szukałem dekoderów ale jedyne co znalazłem, to miejsce gdzie znajduje części po numerze VIN, i wpisując ten numer wybiera mi BMW F650, rok produkcji styczeń 1994, pierwsza rejestracja była w marcu 1994 więc pasuje
  • Odpowiedz
@AaBbCcDdEeFf
Dz. U. z 2003r. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.

11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r.
  • Odpowiedz
@WincentyPL czyli wychodzi na to że identyfikatorem pojazdu jest numer ramy, czytałem też w necie że ludzie mają to samo z innymi BMW ktore byly wyprodukowane w tym okresie co kumpla, więc bywa różnie
  • Odpowiedz