Wpis z mikrobloga

W kato maja powstać 4 nowe wieże na tauzenie, mają przypominać kukurydze i już widzę na projekcie ze balkony sa całkowicie zabudowane (lity mur, jak w kukurydzach). Osobiście nienawidze takich balkonów, (szczególnie po H.U.J takie coś na wysokim piętrze jak nikt cię nie widzi) i wydawało mi się że już nigdy żaden projektant nie popełni takiego błedu. Teraz najczęściej widzę taką perforowaną blachę, czyli masz światło i prześwit ale jednocześnie nie widać twoich suszących się majtek z ulicy, co było dla mnie idealnym kompromisem

a tu ciul, tauzen 2.0 z litymi balkonami


A może ludzie lubią takie balkony? Jeśli tak to możecie mi powiedzieć co w tym fajnego?
hermie-crab - W kato maja powstać 4 nowe wieże na tauzenie, mają przypominać kukurydz...

źródło: balk

Pobierz

Lubisz zabudowane balkony (lita ściana, bez prześwitu)?

  • tak 44.9% (1326)
  • nie 38.6% (1138)
  • wyniki 16.5% (488)

Oddanych głosów: 2952

  • 45
@hermie-crab:
Widziałem wizualizację tych bloków. I wydaje się, że balkony nawiązują do sąsiednich kukurydz i pozostałych bloków. Z pewnością bardziej mi się podoba niż pobliskie "nowe tysiąclecie". Często się zastanawiam, czy projektant / architekt używał mózgu wstawiając szklane / przezroczyste balustrady balkonowe.
Dziwi mnie również, że tak mało osób postanowiło je czymś przysłonić. Na wielu tych balkonach jest po prostu chlew, graciarnia. A od strony wschodniej część kondygnacji jest na poziomie
wtedy jeszcze były przestrzenie między blokami :)


@ojaadaj20: ale wiesz, zę sam wybierasz sobie mieszkanie i okolice? ja mam do najbliższego budynku 200 metrów. duże miasto. budynek z 2017.
gdzie oni tam jeszcze upchają 4 wieżowce? Na pewno powstaną jeszcze bez miejsc parkingowych w odpowiedniej ilości