Wpis z mikrobloga

Małe podsumowanie #3szlaki. Mapa: link.

51.5 km w 12 godzin 47 minut. Początek sezonu udany, pomimo wielu przeciwności losu.
Start 6:10. Koniec: 18:57. Ok. 1940 metrów sumy wejść.

Było ciężko, bo nie byłem w górach od czasu Potrójnej Śnieżnickiej, czyli od końcówki października. W zeszłym tygodniu byłem przeziębiony, co uniemożliwiło trening, łącznie na siłowni robiłem cardio zawrotne 2 razy (29.02 i 11.03). W trakcie marszu 4 razy lał deszcz, z czego 1 razy, jak byłem w lesie, a 3 razy, jak byłem w szczerym polu na otwartej przestrzeni. Do tego wszedłem na punkty widokowe - Starocińskie Skały oraz na Ostrej Małej. Raz zboczyłem z trasy, po Ostrej Małej poszedłem złym szlakiem. Te 3 zejścia z trasy głównej zabrały ok. 80-100 minut, bo trzeba doliczyć, że straciłem tam trochę sił. Widoki na ośnieżone #karkonosze były świetne. Na żywo dużo lepsze, bo chmury stale się przemieszczały wokół Śnieżki.
Zmiana ze zwykłego 33-litrego plecaka 4F na Gregory Arrio 18 - wspaniałe usprawnienie, zwłaszcza, że na promocji dałem tylko 170 zł. Bardzo się przydała ochrona przed deszczem, a siatka na plecach się sprawdziła. Uniknąłem typowego uczucia zimnych pleców przy zakładania plecaka na trasie, każdy wie, że to jest dramat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogółem fajnie. Nie byłem kilka miesięcy w górach, a tu hop, cyk, mogę zrobić 50 km z 2000 m sumy wejść w normalnym czasie. Do Potrójnej Korony Orlickiej 2024 został 1 miesiąc i 3 dni. Dużo czasu na trening.

Był też wypadek, interweniował GOPR, przyjechali quadem z noszami na przyczepce. Schodząc z Ostrej Małej, już pod skałami Konie Apokalipsy, pani się poślizgnęła i upadła żebrami na konar. Polecam kije trekkingowe, mega dużo dają i właśnie przy schodzeniu - odciążają kolana, stawy, stabilizują zejście. Nawet w niskich górach mogą uratować zdrowie lub życie.

Widzimy się na Orlickiej 2024. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Widok ze Starocińskich Skał.

#redtrekking #gory #trekking #rudawyjanowickie #dolnyslask
red7000 - Małe podsumowanie #3szlaki. Mapa: link.

51.5 km w 12 godzin 47 minut. Pocz...

źródło: 20240316_103717

Pobierz
  • 8