Wpis z mikrobloga

Tydzień temu zacząłem przygodę z Disco Elysium i jest to arcydzieło. Niby człowiek czyta interaktywną książkę, a oczu oderwać nie może. O ironio miałem wtedy w końcu ograć FF7 Remake, ale niewiele straciłem, bo łażąc po Revacholu mam ten sam vibe jak ogrywałem za gówniaka demo FF7 w płytki. Niby nowa gra, a mocno zadziałała na nostalgię chłopa wychowującego się na grach po 2000.

Z tego co widzę gra jest teraz na Steamie w promce. 35 zł to inwestycja życia.

#gry #pcmasterrace #steam
Logytaze - Tydzień temu zacząłem przygodę z Disco Elysium i jest to arcydzieło. Niby ...

źródło: disco_elysium

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Logytaze

Kim Kitsuragi - "Uhm, detective?"


EMPATHY [Easy: Success] - He feels ashamed yet trying to stay

professional.


1. "Keep calm, I can handle it, Kim."

2. "You're right, Kim. We should stick to the main subject of our investigation."
  • Odpowiedz
@Logytaze zazdroszczę że jeszcze tyle przed tobą. Ciężko potem znaleźć coś godnego do ogrania. Jak chcesz nostalgii to polecam ograć potem Stasis Bone Totem, świetny point and click.
  • Odpowiedz
@Logytaze: już tak nie zachwalaj. Gra jest nudna i zbyt losowa, bo chyba każda akcja to rzut kośćmi. Do tego dialogi są bardzo drętwe i silą się na humor, który wychodzi cringowo. Po prostu gra nie dla każdego.
  • Odpowiedz
@Logytaze: Najlepsze co ogarnęli w tej grze to UI. No mamy tak już zakodowane, że w prawym rogu mamy najważniejsze info i tak samo tekst nie jest na środku a po prawej. I serwowany jak twitt a nie jak ściana tekstu. Dlatego tak dobrze się czyta w tej grze. Wielu wykopków tu pisze, że zakończenie jest takie se ale się nie znają. Może mają wrażenie nijakiego zakończenia przez to, co prowadzi
  • Odpowiedz
@Logytaze: nudne jak #!$%@?, łazisz i gadasz z typem, potem idziesz i gadasz z drugim typem, jedyny plus tej produkcji to to że masz prawie zawsze inny playthrough (w sumie to inne teksty rozmów) i to tyle
  • Odpowiedz
@Logytaze: robiłem do tej gry 3 podejścia, i kurde nie, no nie. Nudne to jakieś, ja rozumiem, że może po 49 godzinie się rozkręca, ale ja mam to gdzieś, skoro po 2-3h nie pykło to nie pyknie chyba nigdy.
  • Odpowiedz
  • 0
@bubub: Jest tak jak mówisz. Od początku gra polega na czytaniu tekstów i w sumie nadal ją ogrywam i jest to samo. Nie wyskakuje żadna nowa mechanika, zmiana w rozgrywce etc. Odblokowują się po prostu nowe sektory mapy z nowymi postaciami i nowymi tekstami do czytania.
  • Odpowiedz
  • 0
@bubub: Warstwa wizualna, muzyka, scenariusz, oryginalna rozgrywka, świetni angielscy aktorzy. Z faktu, że nie jest w twoim guście nie wynika, że jest bardzo dobrą grą.
  • Odpowiedz