Wpis z mikrobloga

Czy mógłby ktoś zerknąć czy zestaw komputerowy który skomponowałem jest optymalny i części do siebie pasują? Wzorowałem się różnymi rankingami dostępnymi na marzec. Skomponowałem go w media expert bo z tego co wiem tam są raty 0%

Założenia:
- całosć maks 3k (a jeszcze muszę dokupić windows)
- potrzebuje mieć wifi więc dodałem jakąś randomową kartę sieciową
- ewentualna możliwość rozbudowy w przyszłości
- gram w zasadzie tylko w lola, może sporadycznie grałbym w jakieś coop i tylko i wyłącznie w fullhd
- nie jestem pewien na ile wybrana płyta główna pozwala na rozbudowe w przyszłości gdyby za kilka lat części były mocno przestarzałe, pewnie ram by pasowało kiedyś dodać

Link do koszyka: https://www.mediaexpert.pl/carts/sharing/95371b1c

i ewentualnie lista komponentów:
Dysk LEXAR NM620 1TB SSD
Karta sieciowa TP-LINK TL-WN881ND
Karta graficzna ASROCK Radeon RX 6600 Challenger D 8GB
Procesor AMD Ryzen 5 5500
Pamięć RAM KINGSTON Fury Beast 8GB 3600MHz
Płyta główna ASUS TUF Gaming B450M-Plus II
Obudowa ENDORFY Ventum 200 Solid

#zestawkomputerowy #pc #gry #gaming #mediaexpert #amd
  • 6
  • Odpowiedz
nie jestem pewien na ile wybrana płyta główna pozwala na rozbudowe w przyszłości


@excelfinance: Nie pozwala, AM4 jest na etapie wygaszania bo jest już AM5. Ogólnie zestaw jest bardzo biedny i średnio opłacalny, bo niedługo średnio będzie sens robić jakikolwiek upgrade tego zestawu.
5500 jest dość mocno okrojony względem 5600, 8GB ramu to jest za mało na dzisiejsze czasy.
https://techlipton.pl/2024/polecane-zestawy-komputerowe-marzec-2024/ - tutaj za 3250 zł w xkomie jest dużo lepszy zestaw,
  • Odpowiedz
  • 0
@Krs90: dzięki za info, zawsze mogę po prostu to samo zlozyc w media expert gdzie btw wychodzi o dziwo troche taniej. Rozumiem że w zestawie za 3200 płyta główna pozwala na ewentualny upgrade za kilka lat?
  • Odpowiedz
@excelfinance: Nie, B450/B550 to jest w standardzie AM4 który już jest na końcu cyklu wsparcia, tak samo DDR4.
Jak chcesz czegoś nowego, to już trzeba szukać nowszych zestawów na AM5 albo odpowiednik Intela + DDR5.
Te zestawy są bardzo ok na dzisiaj, za jakiś czas można zawsze wrzucić lepszą grafikę i będzie dalej śmigać, ale moim zdaniem upgrade procesora/płyty nie będzie miał sensu. Lepiej będzie przejść całkowicie na nową platformę.
Ogólnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Spell_17 pewnie coś zakombinuje :) w każdym razie tu głównie rozterka jaki hardware kupić. Chhba skkncze na AMD 5600 i rx 6600 plus 16gb ram z możliwością dołożenia kiedyś w razie potrzeby
  • Odpowiedz