Wpis z mikrobloga

Najlepsze są te mariusze tutaj twierdzący że Bk2% wcale nie napompował cen mieszkań, piszący truizmy typu:

taki wzrost jest czymś normalnym i teraz ceny są ok, rynek na tyle je wycenił, żadnej bańki nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Picrel - dziwnym trafem w ciągu 2 miesięcy cena mieszkania spadła z poziomu limitu (794 000zł) do 650 000zł, -18% w 2 i pół miesiąca XD koniec programu pompowania cen zwanego dla niepoznaki bk2% czyni cuda XD

#nieruchomosci
wredny_bombelek - Najlepsze są te mariusze tutaj twierdzący że Bk2% wcale nie napompo...

źródło: pompa XD

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: Może się wydawać że to obniżka ceny, ale dla klienta kredytowego to 794k na 2% jest tańsze niż 650k na 7% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla uproszczenia obliczeń przyjmijmy 100% finansowania.

Kredyt 2% - 794k - 30 lat - rata stała 2934 PLN/mc
Kredyt 7% - 650k - 30 lat - rata stała 4324 PLN/mc

To mieszkanie poza programem jest ~50% droższe mimo nominalnej obniżki ceny.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: no ja w sumie nigdy nie patrzyłem w ten sposób bo nie łapałem się na bk2%, dla mnie liczyła się tylko goła cena. Mieszkanie mam, bk2% mnie #!$%@?ła totalnie bo chciałem kupić większe - dwójki dzieciaków nie wychowamy na 50m2 ( ͡° ʖ̯ ͡°) A obecnie z różową planujemy wypierdzielać nawet do sobótki albo innej miejscowości z której można koleją dojechać do Wrocka i wybudować dom.
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: nie rozumiem tych publicznych rozkmin nad cenami, sa jakie sa, niezaleznie jak mocarne argumenty zostana tu przytoczone przyszlosc się nie zmieni, tu nie zadziala efekt motyla, ze jakis deweloper trafi na wybitny wpis w sieci, przemysli swoje zycie i zmieni strategię firmy i calego rynku.

Gdyby niektore Mircy (wszyscy wiemy ktore) posiwiecily ekwiwalent czasu mirkowania na nauke czegos dochodowego to by nie musialy czekac na spadek cen ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@BornToDie69: No tak, a średni czas spłacania kredytu hipotecznego w Polsce to 14 lat, z taką preferencyjną stawką, inflacją i rosnącymi pensjami kredyty z beki będą zamykane w 10 lat.

Kto przespał bekę ten zmarnował sobie życie i nawet nie myśl że było inaczej.
  • Odpowiedz
@BornToDie69: @PfefferWerfer ja wziąłem bk, a pieniądze które miałem przeznaczone na zakup mieszkania wrzuciłem w obligi w takiej kwocie, którą przewiduję że za 10 lat wypracuje mi spłatę reszty kapitału. Rata mniejsza niż wynajem.

Teraz to wynajem powinien lecieć na ryj skoro tyle osób zostało ściągniętych z wynajmu.
  • Odpowiedz