Wpis z mikrobloga

@grand_khavatari: Problem jest taki, że to 500mln to nie jest jakiś ogromny koszt. A jako, że jest to dopłata do kredytu to wygenerują ogromną dźwignie jako całość. Już nie mówię o podtrzymaniu sentymentu i całej spekuły.
  • Odpowiedz
@onomatopejusz: ja to wiem i Ty to wiesz, ale im bardziej skomplikowany mechanizm, czytaj rozbity na lata tym większe pole do mącenia wody przez polityków. Już nawet nie wspominam, że do tego trzeba doliczyć BK2, ale widzisz, że mało kto to porusza. Liczy się budżet w danym roku nikt się nigdy dalej w przód nie przejmuje.
  • Odpowiedz
@1624294678: To nie jest takie proste. Samo postawienie Galpy przed trybunał w sumie nic nie zmienia. Zastąpi go Marta Kightley, a RPP zostaje nieruszone. Dlatego będą cisnąć w dopłaty, niestety.
  • Odpowiedz
dopłaty do odsetek spadna jak tylko obniza stopy, dlatego glape chca usunąć


@1624294678: Ale i tak w NBP będzie większość PiSowców, więc niskie stopy zobaczą jak świnia niebo.
  • Odpowiedz
@Khaine: Wiem, że to idiotyczne. Prawdopodobnie spowoduje to dokładnie to co mówisz. Co nie zmienia faktu, że trzeba balsamować trupa, żeby nie zaczął śmierdzieć przed wyborami prezydenckimi. To się oczywiście skończy tak jak zwykle wyj.baniem klasy średniej bez mydła, ale tak to już jest ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Khaine: Już zaczeli tłumaczenie. Po to będzie cały cyrk z Galpińskim. Jastrząb zły i upolityczniony, wina PiS blablabla...
  • Odpowiedz