Wpis z mikrobloga

Ktoś mi powie, w jaki sposób ten protest jest też za nas, konsumentów? Bo z tego co widzę, to tych rolników nie boli to, że z Ukrainy jest sprowadzany niskiej jakości surowiec, tylko to, że polski rolnik nie może produkować identycznego xD I nie domagają się, aby ukrainskie produkty spełniały unijne wymogi, tylko żeby polskie mogły być tak samo gównianej jakości, jak te ze wschodu XD
W jaki sposób to jest dla mnie korzystne?

W jaki sposób dla mnie, konsumenta, jest wyjście z UE? Tym samym porzucenie gigantycznego, bezcłowego rynku zbytu dla naszych towarów, bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie myśli, że przy polexicie wyjdziemy na korzystnych warunkach, prawda? Zresztą, chcąc handlować z UE, naszw towary nadal musiałyby spełniać unijne wymogi, a więc wyjściem z UE jedynie pozbawilibyśmy się jakiegokolwiek wpływu na kształtowanie tego prawa.

W jaki sposób odejście, od polityki klimatycznej jest dla mnie, konsumenta, korzystne? Przecież my tego nie możemy zatrzymać i pójść pod prąd, największe państwa zdecydowały o transformacji energetycznej i my mamy tylko dwa wyjścia:
- Robimy tę transformację razem z nimi,
- Odchodzimy od transformacji i pozostajemy pariasem, na marginesie

Dlaczego na marginesie? Ano dlatego, że opracowywane jest cło od produktów, które zostały wyprodukowane przy użyciu zanieczyszczonych źródeł energii, a więc to co zyskamy odchodząc od ETS, stracimy importując nasze towary. Zresztą, ten podatek zostawał u nas w kraju, miał na celu modernizację i dywersyfikację źródeł energii, co zapewniłoby większe bezpieczeństwo energetyczne kraju, a sam węgiel raczej nie jest zbyt przyszłościowy.

Dla mnie te protesty nie różnią się niczym, od protestów górników - kolejna grupa chce zablokować jakąkolwiek próbę wymuszenia na nich modernizacji i innowacyjności, a janusze chcą pozostać przy swojej ukochanej bylejakości. A PiSowcy i Konfiarze to w sumie są na doczepkę bo właśnie pod płaszczykiem „dobra konsumenta i bezpieczeństwa żywnościowego”, będą walczyć z aborcją, Strefami Czystego Transportu, 15 minutowymi miastami, czy ściąganiem krzyża ze ścian xD

#protesty #bekazpodludzi #patologiazewsi #rolnictwo
stanleymorison - Ktoś mi powie, w jaki sposób ten protest jest też za nas, konsumentó...

źródło: IMG_8804

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@stanleymorison: To jest bardzo zawiły temat. Jakby nie spojrzeć, oni sami są też konsumentami więc przynajmniej dla niektórych jakość jest ważna. Tu też chodzi o to, że po co oni się mają starać, ciężko pracować, aktualizować swoją wiedzę skoro i tak zostaną ukarani niższą ceną w skupie i wysokim podatkami, gdy w tym czasie jakiś właściciel ziemski z odległego kraju się będzie bogacić nie spełniając jakichkolwiek norm (duża część Ukrainy należy
  • Odpowiedz