Wpis z mikrobloga

Rolnicy pierwszy raz od wielu lat protestują w słusznej sprawie, w interesie nas wszystkich, a spora część wykopków na nich pluje bo hurrr durr glosowali na PiS.

Może zacznijmy od początku.

Rolnicy za PiS też demonstrowali i nie jest prawdą jakoby tak nie było.

Zielonoładowe pomysły to zasługa naszych genialnych strategów w UE i tak to prawda PiS się na to zgodził, ale co z tego? Jeżeli pomysł jest zły to nieważne czy rządzi PO czy PiS to słusznym jest się temu głupiemu pomysłowi sprzeciwiać.

Ostatnia sprawa - eksport z Ukrainy. Po pierwsze rolnicy nie mają jak konkurować z Ukraińcami, bo ich normy są dużo mniej rygorystyczne jak unijne (tu akurat UE dostaje plus, bo dba oto, żeby nasi rolnicy nie karmili nas syfem), ale za to za pozwala, żeby bez ceł wjeżdżała dużo gorszej jakości żywność z Ukrainy, więc jak polscy i unijni rolnicy mają z nimi konkurować.

Swoją drogą bardzo mnie dziwi polityka UE. Ewidentnie dążą do tego, żeby zaciukac unijne rolnictwo. Ciekawy jestem jak wtedy będą wymagać spełniania norm i beda to kontrolowali w państwach trzecich.

#sejm #protest #rolnictwo #ekologia
  • 67
  • Odpowiedz
@Dawul: rolnicy strajkują nie dlatego że jakieś normy unijne tylko dlatego że ukraińskie zboże jest tańsze i konkurencja, oni w dupie mają moje czy twoje zdrowie, ładniej się protestuje mając ładne hasła
  • Odpowiedz
Ciekawy jestem jak wtedy będą wymagać spełniania norm i beda to kontrolowali w państwach trzecich


@Dawul: nie beda, wazne ze UE nie bedzie emitowac CO2. Im szybciej to g*wno updanie tym lepiej, to chyba ostatnia chwila na glebokie reformy UE, inaczej to koniec
  • Odpowiedz
@revoolution: A strajki rolników w Belgii, którzy blokowali funkcjonowanie portu w Antwerpii? W Hiszpanii na granicy z Francją? W Niemczech? Im też tylko ta Ukraina przeszkadza?
  • Odpowiedz
@Dawul:

a spora część wykopków na nich pluje bo hurrr durr glosowali na PiS.


to tylko wszystkie szczujnie się odpaliły, pamiętam coś podobnego w necie było przed wyborami parlamentarnymi w 2007 i prezydenckimi w 2010
  • Odpowiedz
  • 6
@revoolution:

rolnicy strajkują nie dlatego że jakieś normy unijne tylko dlatego że ukraińskie zboże jest tańsze i konkurencja,


Oczywiście, że tak, ale przez przypadek chronią też mój interes, pierwszy raz od ponad 30 lat w wolnej Polsce, a po drugie doskonale ich rozumiem, bo to, jest sytuacja patologiczna, oni nie mają szans konkurować z ukraińskim zbożem, podczas gdy Ukraińcy nie mają takich wymagań jak rolnicy z UE, a mają wolny rynek
  • Odpowiedz
@red7000: przecież to idealny czas na protest w Polsce, właśnie z tych powodów, że inne kraje strajkują - tam strajkują zupełnie z innych powodów, u nas głównie płaczą o ceny ukraińskiego zboża, a reszte mają w dupie
  • Odpowiedz
  • 3
@ChlopoRobotnik2137: ja szczerze mówiąc mam nadzieję, że UE nie upadnie, ale zostaną pogonieni ci wszyscy ideolodzy zielonoładowi, ja tam chętnie bym się im przyjrzał, czy przypadkiem, nie są opłacani przez państwa trzecie, które mają w dupie to emitowanie co2 do atmosfery.
  • Odpowiedz
@revoolution: Czyli można uznać, że protesty rolników są wielopoziomowe i wskazują na mnogość problemów całej polityki rolno-handlowej UE, od Polski do Hiszpanii?
  • Odpowiedz
  • 1
@Lipathor: ale i tak protesty były. Zresztą przeciwko takim flupotom jak ten zielony ład to podczas rządów każdej partii należy protestować
  • Odpowiedz