Wpis z mikrobloga

Cześć,

mam możliwość kupna:

Qnap TS-251D w wersji 8GB RAM oraz dodatkowo 2x dysk twardy 2TB Seagate IronWolf ST2000VN004

wszystko za kwotę 1200/1300 zł. Sprzęt kupiony w 2021 r., ale praktycznie nieużywany (nie była uruchomiona nawet kopia plików), a od 2023 r. stoi nieodpalone.

Moje pytanie, czy warto? Totalnie się na tym nie znam.

#komputery #cokupic #kiciochpyta #serwery #nas #qnap #synology
  • 9
  • 0
@cysiekw: no właśnie ciężko znaleźć ceny na OLX teraz jakieś adekwatne, bo niektórzy 16gb po 999 zł sprzedają, inni po 1400 zl.

A powiedz mi mimo, że to starszy sprzęt to dalej jest spoko do kopii zapasowej plików?
A powiedz mi mimo, że to starszy sprzęt to dalej jest spoko do kopii zapasowej plików?


@Ka4az: spoko premiera była w 2021 chyba wiec nie jest to stary 10 letni trup, wsparcie nadal ma qts w wersji 5.1.5 z dnia 2024-02-26, można rozbudować nawet do 10 Gigabit Ethernet
  • 0
@cysiekw: a powiedz mi, czy jeśli zrobię RAID 1 z obu dysków i będę tam umieszczać kopie ważnych dokumentów to jednocześnie na tych samych dyskach mogę przewalać pliki między komputerami? Czyli zrobić sobie dysk sieciowy? Totalnie się na tym nie znam
@Ka4az: tak będziesz miał pule raidową i na niej umieszczał foldery nikt ci nie zabroni zrobić jednego na backup innego na pierdoły i montować jako zasób sieciowy
  • 0
@cysiekw: tak wiem, natomiast w domowym obliczu wykorzystuję chmurę + co tydzień zgrywam dane na zewnętrzny dysk + teraz chcę dorzucić NAS. To mnie powinno trochę uspokoić