Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam jakiegoś zestawu bezprzewodowego co mi ogarnie porządnie internet w domu (parter, piętro i poddasze, na piętrze podłogówka, kabel tylko na parterze). Na raz podpięte z 15 sprzętów.

Próbowałem 3x Mercusys h80x, całkiem spoko prędkość, ale coś pada sieć i gubi pakiety. Mam 3x TP-Link M4, prędkość gorsza, ale sieć stoi bez problemu i nie gubi pakietów (umiejscowienie takie samo jak w Mercusys). Przewija mi się ubiquiti po różnych rankingach, ale nie znam marki. Co polecacie?

#internet #inteligentnydom #router #wifi
  • 9
  • 0
@dktr: Chciałbym obyć się bez kucia w środku tudzież puszczania kabla na zewnątrz z parteru na piętro. Serwis od dostawcy internetu doradzał mi, żeby 2-gi access point postawić na schodach gdzie między parterem a schodami jest jedna ściana jeszcze przed podłogówka.
@zbychu001: a jak stoisz w miarę blisko tego "głównego" deco to też jest słaba prędkość? Bo jak nie to po prostu dorzuć ich więcej, żeby miały większe pokrycie. Pewnie od jednego do drugiego jest za duża odległość jak na jego anteny i przez to transfer spada. Tak jak @dktr napisał najlepiej by było położyć kable, ale znając życie nie bardzo jest jak, więc pozostaje dorzucić sprzętu.

Ubiquiti jest super, ale musiałbyś
  • 0
@ArekJ: tak jak wspomniałem wyżej chciałbym obyć się bez kabla w miarę możliwości oraz między pierwszym a drugim jest tylko ściana, na poddasze są schody drewniane i nie ma podłogówki. Mercurysys parter wyciąga na pobieraniu 500, na piętrze 300, tp-link parter 460 piętro 180.
Tylko Ubiquiti, ale są drogie. Te okrągłe w kształcie talerza. Tylko montuj z głową. Znajomy zainstalował na ścianie, a ten talerz ma antenę dookólną i się dziwił że ma słaby zasięg. No pewnie że ma słaby bo to się wiesza poziomo na suficie :D