Wpis z mikrobloga

No nie wiem czy łazienki mają wyglądać czy być bardziej funkcjonalne?


Da się jedno i drugie, wystarczy trochę mózgu.

Ja mam taki prysznic z drzwiami szklanymi i listewką- nic nie kapie.


No ciężko aby z drzwiami coś chlapało, jak to już praktycznie zamknięte będzie. Jednak wszystkie prysznice które widziałem (tego typu) nie miały drzwi, a właśnie otwartą przestrzeń. I nie dość że się chlapało, to jeszcze jak ktoś to napisał było tam
  • Odpowiedz
@Zoyav: chodzi o minimalizm, to jest obecny nurt w sztuce, grafice, architekturze itd.

Kiedys mocne byly swiecace rzeczy, okragle ksztalty. Teraz mocne sa proste kanciate ksztalty, minimalistyczns designy itd.
  • Odpowiedz
@Zoyav: tyle ze takie prysznice powinny mieć i zazwyczaj mają odpływ liniowy, czyli woda się nie leje az tak na wszystkie strony ,, a prysznic typu ,,walk in'' jest swioetnym rozwiązaniem dla osób z niepełnosprawnosciami, warto tez pomyśleć na przyszłosc, jak juz bedziesz starsza i Ci będzie ciezko wchodzić do prysznica tez bedziesz myslała o prysznicu bez progów czy z duzo nizszym brodzikiem :)
  • Odpowiedz
@Zoyav: Sam takiej używam i nie zamieniłbym na inną.
Plusy:
- prostota
- brak ruchomych elementów, brak potrzeby utrzymywania/regulacji zawiasów
- mniej szyby do mycia, generalnie mniej zachodu
Minusy:
- brak

Jeśli wam się wydaje, że po wzięciu prysznica łazienka jest zachlapana, to nie, nie jest. Jak się taki prysznic planuje, to planuje się też odpowiednio wyprofilowaną podłogę, żeby tego problemu nie było.
  • Odpowiedz
@Zoyav: Moda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U mnie w domu taki był, ale dlatego że w 1990 nic nie było i jedyny prysznic jaki można było zrobić to odpływ i kawałek jakiejś szyby obok :D
  • Odpowiedz
@Zoyav Fajne rozwiązanie, bo po chwili jest ciepło w całej łazience, więc nie ma tego nieprzyjemnego momentu wychodzenia z kabiny do zimnej łazienki. Jest mniej zakamarków do sprzątania, bo nie ma prowadnic, uszczelek itp, a i w kabinach drzwi z różną jakością pracują. Kwestia tylko długości szyby - 120 cm to minimum.
  • Odpowiedz
@Anihilacja_entropii kurde ale mam flashbacka jak kiedyś spotykałem się z 7 lat młodsza laska, i zaprosiła mnie pod wspólny prysznic do kabiny. Kurde było tam tak ciasno, że poza lodem to ciężko cokolwiek ugrać. Teraz taki walk in to inna liga, tylko człowiek już za stary na małolaty :)
  • Odpowiedz
to tak jakby zrobić kibel bez muszli tylko sraj pan do odpływu w podłodze (chociaż w Chinach ponoć tak srają)


@Zoyav: chyba nigdy nie byłeś na wschód od Polski albo na Bałkanach czy w bliskim wschodzie?
  • Odpowiedz
@Zoyav nawet nie ponoć tylko mogę potwierdzić. masz taką kabinkę i nad tym wszystkim wisi prysznic. z tym że widziałem to tylko w tanich hostelach. ale jestem sobie w stanie wyobrazić, że ludzie mogą mieć takie coś w domu. ludzie mają różne poziomy zamożności.
w sumie, jak się człowiek obsra, to taki prysznic pod ręką w kiblu może być przydatny. ale na normalne kąpiele to jednak wolałbym chodzić do wanny/kabiny prysznicowej a
PotwornyKogut - @Zoyav nawet nie ponoć tylko mogę potwierdzić. masz taką kabinkę i na...

źródło: temp_file335224778009542737

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zoyav: estetyka, łatwiejsze utrzymanie w czystości, brał ruchomych elementów, jeśli nie jesteś troglodyta to obszar poza jest suchy, faktycznie jedyny minus jak ktoś jest mentalnym dzieckiem i potrzebuje za każdym razem ultra gorący prysznic żeby zapomnieć o swojej bezwartościowej wegetacji na 50 metrach w kurniku deweloperskim to faktycznie, temperatura jest trochę niższa; dla mnie to bez znaczenia bo w większość biorę chłodne prysznice albo zimne po saunie, ale wy w bloku
  • Odpowiedz
@Zoyav: Sam mam wnękę prysznicową bez drzwi. Nie sprawdzają się te drzwi w ogóle. Skorzystaj z takiej a dopiero potem pluj jadem.
  • Odpowiedz