Wpis z mikrobloga

Miraski z #adhd , macie problemy ze smalltalkiem? U mnie zdiagnozowano ADD i już mnie to irytuje, byłem ze znajomym na 1 zajęciach aktorskich, oboje nigdy nie mieliśmy z tym styczności potem mieliśmy spotkanie ze znajomymi, no i znajomi mnie pytali co i jak, miałem niemiłosierny problem aby przeprowadzić jakikolwiek smalltalk bo po prostu nie mogłem sobie przypomnieć co tam robiliśmy, mimo że akcja miała miejsce 2 dni wcześniej, powiedziałem mega ogólnikowo, po czym przyszedł znajomek który był ze mną i zaczął opowiadać o wszystkim, a ja się czułem jakbym się na nowo dowiadywał jak to wyglądało, to tylko jeden z przykładów bo implikacje ma to ogromne, jestem kijowy w smalltalku b o zazwyczaj opisuję coś ogólnikowo bo reszty nie pamiętam, macie tak samo
Czy leki w tym pomagają? Jak tak to jakie? Bo mam już opinię a za tydzień idę do psychiatry i nie wiem o co prosić.
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@zielony_goblin: To akurat nie jest prawda, każdy ma różne objawy z ADHD i nie jest tak, że wszystkie osoby z ADHD mają te same problemy, z resztą miałem 1 spotkanie z psychologiem -wywiad, 2-test diva, 3-kolejny test, dostałem opinię jasno stwierdzającą że ADHD mam (tylko bez nadpobudliwości ruchowej tj ADD), i to nie jest tak, że mam problemy z rozmową, bo jak gadam o temacie w który jestem zgłębiony to potrafię
  • Odpowiedz
@mikorys to trochę złożone, na każdego działają inne dawki, każdy trochę inaczej bierze (różne godziny i wgl) to też nie jest lek który "leczy", to się bierze doraźnie. Jak nie chcesz to danego dnia możesz nie brać, ja raczej przerw nie robię, najwyżej zmniejszam dawkowanie, ale nie dopuszczam do sytuacji, że nie mam wgl opakowania w domu
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: ile czasu to bierzesz? Ja boję się, że nawet jak ten lek ogarne to tolerancja mi się wyrobi tak jak na armodafinil. Bralem armo 2 dni i juz potem nigdy nie mialem podobnych efektow, nawet gdy odczekalem 3 miesiące. Jedynie byly takie ze nie mogłem spać w nocy i bylem mocno poddenerwowany.
  • Odpowiedz
@mikorys: tl;dr tak, pomogły lata terapii

Nie przejmuj się jednak za bardzo, smalltalk nie jest bardzo mocno zakorzeniony w naszej kulturze ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc wystarczy że możesz bez lęku zapytać kogoś o coś.
  • Odpowiedz
@xjee3 noo to się wyrobi ( ͡º ͜ʖ͡º) medi to nie jest magiczna tabletka. Nie wiesz jak zadziała, czy zadziała, ale i tak lepsze to niż wmawianie sobie "ogarnę się" bo no to ciężko jak x lat żyłeś z ADHD nie wiedząc o tym. A to że nie będziesz mógł spać czy będziesz czasem #!$%@? noo to witamy w świecie stymulantów ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@zielony_goblin: Akurat to że nie będę mógł spać to mnie nie dotyczy, znaczy zawsze mnie dotyczyło, ale znalazłem sobie lek bez recepty, biorę 2 tabletki na noc i godzinę później już śpię. :)
  • Odpowiedz